Як "недемократична" СБУ вчить зіркових ватників фінансовій грамоті

Необережне висловлювання чи поїздка в окупований Крим наразі може обернутися для зірки шаленими збитками

Як "недемократична" СБУ вчить зіркових в…

Мережа ще гудить через заборону концерту Корольової і натякає, що час взятися за Орбакайте. Христина засвітилася у Криму майже одразу після окупації, тож, як вважають активісти, жодного права виступати в Україні не має.

Корольова, звісно, вже розразилася гнівними коментарями. Мовляв, право вибору – це те, за що стояв Майдан, наразі ж українців його позбавили.

І хоча прихильники співачки, звісно ж, підтримали її і втішили, подібні заяви видаються чистої води популізмом. Не впускати у свою країну людей, які можуть становити загрозу безпеці, - поширена світова практика. І йдеться далеко не завжди про агресивних політиків чи активістів – зірки, як люди, що здатні впливати на свідомість людей, - також потрапляють в чорні списки.

Зокрема сьогодні стало відомо про те, що в Латвії статус персони нон грата отримав актор Дмитро Пєвцов. Актор нагострив лижі до Риги, де в листопаді мав відбутися фестиваль російського кіно. Про причини рішення не повідомили та й не зобов'язані. Відомо, що Пєвцов активно радів, що "Крим став російським", а Путіна вважає ледь не святим.

"І, на хвилиночку, (Путін) раз на тиждень сповідується і причащається. Я знаю точно! І це говорить мені багато про що. Істинно православна людина не може творити зло. Навіть якщо займається такою слизькою справою", - заявив актор журналу "Собеседник".

Раніше до Риги не пустили Валерію, Олега Газманова та Йосипа Кобзона, які також емоційно підтримали анексію Криму.

Пізніше Газманов дізнався і про те, що не в’їздний до Литви, правда, вже в аеропорту Вільнюса.

Перед росіянами закривають двері не лише через ситуацію в Україні. Російський шоу-бізнес настільки політизований і своєрідний у своїх кабацьких інтонаціях, що від нього природно намагаються відмежовуватися.

Так, Григорія Лепса не захотіли бачити у Великій Британії. Щоправда, зробили це без галасу – просто не дали візу. Ну подумаєш, британська віза і так вважалася для росіян однією з найважчих, то ж з чого б це для Лепса були преференції?!

Якщо б між Україною та Росією встановили візовий режим, ми могли б також проаналізувати анкету Корольової і тихо прийняти рішення, нічого не пояснюючи. Але наразі режим безвізовий: тож кожна не допущена російська зірка обростає цілою історією. А потім удавані ліберали торочать, що в Україні утискають свободу слова.

Між тим, Корольова сумувала не довго і в Instagram вже опублікувала світлину з виступу у Рибінську – співачка розважала гостей на 100-річчі заводу "Сатурн".

Як "недемократична" СБУ вчить зіркових ватників фінансовій грамоті - фото 1

Тут же згадується і українка Ані Лорак, яка через громадські протести виступати в Україні остерігається. Натомість співачка засвітилася на дні народження новосибірської птахофабрики, а її виступ розвеселив українців. Мовляв, так знизити рівень, - це ще треба постаратися.

Вочевидь, на великі сцени країни потрапити вдається не всім і не часто – чимала оренда та великі ризики змушують зірок середнього ряду розраховувати здебільшого на корпоративи. Коли ж "захлопуються" сцени сусідніх країн, кишені взагалі стрімко худнуть.

Український ринок шоу-бізнесу хоч і скромніший за  російський, але все ж має чималий потенціал. Так, на концерт Бориса Гребєнщикова в московському "Крокус Холі" – одному з найбільших залів російської столиці – можна потрапити, заплативши за квиток 650 грн. У Києві в МЦКМ "Жовтневий" ціни на концерт музиканта стартують з позначок у 550 грн. Хоча верхня межа суттєво відрізняється, виступи в українських залах можуть складати істотну частину річного заробітку. А якщо синхронно заборонятимуть приїжджати інші "звичні" країни, ситуація взагалі може видатися катастрофічною. 

І вочевидь, ці гроші  ніяк не можна зіставляти з гонораром за виступ у "солянці" у Криму в курортний сезон. Тож прогнозовано в оцінках політичної ситуації російські "митці" будуть скромнішими, а бажання засвітитися на окупованій українській території в рази зменшиться.

 Як зазначають брати Капранови, які входили до експертної ради з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, схожа історія вже сталася з російським кіно. Після того, як кожну стрічку стали перевіряти на антиукраїнський контент, російські актори принишкли і від політики хором відійшли.

"Росіяни швидко адаптувалися до наших вимог. За півроку з'явилися російські детективи, де слідчі без пагонів, без прапорів, сидять в сірих кабінетах, жодного герба чи портрета Путіна не видно. У фільмі "День виборів - 2" пам’ятник Путіну перемалювали на пам’ятник Шевченку. У російському фільмі губернатор, якого обирають, іде в парк, і там стоїть Кобзар. А ще, коли ти працюєш експертом, тобі часто приходять фільми на стадії зборки. Ти розумієш, що монтаж фільмів для України та Росії буде різним. Прибирають сюжетні лінії, репліки, герої. Вони граються чисто в гроші, їм все одно, для кого знімати", - констатують видавці.

Ось так гроші вчать росіян адекватності і толерантності, ніж численні докази агресії їхньої країни, образи і звинувачення в аморальності.

В українських музикантів, які мислять суто фінансовими, а не патріотичними категоріями, дилема важча. Як показує нещодавня історія з протестами проти концерту "Потапа і Насті" в Хмельницькому, просто мовчати і жити на дві країни не вийде.

Лободу, "Потапа і Настю" і ще кількох українських виконавців російська тусовка вже прийняла - світлини зі світських заходів у сусідній країні час від часу з'являються у соцмережах.

Як "недемократична" СБУ вчить зіркових ватників фінансовій грамоті - фото 2

Але якщо і запрошують десь виступати, то переважно у нічних клубах чи на тих самих корпоративах. Щоб пробитися вище, треба неабиякий фарт. Натомість український ринок, який раніше був основним майданчиком для заробітків, перетворюється для таких артистів на terra incognita. Навіть мирний і законний протест може завадити провести захід. Отже, маємо саме той випадок, коли бути безпринципним банально невигідно.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme