Як Google пророкує людям смерть

Google розробив програму штучного інтелекту, яка з 95% точністю визначає, коли людина помре

Журналіст відділу "Життя"
Як Google пророкує людям смерть…

Дослідження з використанням зловіщого софту було опубліковано у Nature, передає Depo.ua.

Google скористався даними про 216 тис. людей, госпіталізованих у два медичні центри, зазначає FoxNews. Штучний інтелект визначав, чи помруть пацієнти протягом наступної доби.

"Нам було цікаво зрозуміти, чи глибокий аналіз може забезпечити точний прогноз, якщо йдеться про широкий діапаноз хвороб", - пишуть дослідники.

В роботу додаток взяв інформацію про людей з різними діагнозами, врахувавши інтенсивність і тривалість терапії.

Виявилося, що алгоритм може точно визначити ризик смертності і ефективність схеми лікування, а також вірогідність ремісії. Програма швидко опрацьовує увесь масив даних - від віку, статі та етнічного походження пацієнтів до їхніх аналізів за різні проміжки часу і навіть повідомлень у чатах медиків, пише Tech Times. Себто, обсяг матеріалів, обробити які людині не завжди під силу.

Причому при роботі з даними Каліфорнійського університету точність прогнозування смерті становила 95%, а при роботі з даними Університету Чикаго - 93%.

Зазначимо, що подібне оцінювання проводилося і раніше - медики працювали з системою Early Warning Score (Відлік раннього попередження - ред.). Програма допомагала зрозуміти, наскільки спрогресувала хвороба. Втім, результати від Google виявилися аж на 10% точнішими. Розробники пояснюють це тим, що їхня розробка здатна працювати з даними абсолютно різного типу.

Панікери від медицини б'ють на сполох. Мовляв, маючи на руках такі дані, представники компаній можуть легко ними зловживати. Крім того, машини схильні припускатися помилок. А із заявленою точністю у 95% медики з великою вірогідністю будуть сприймати отримані дані як істину в останній інстанції.

Між тим розробники акцентують на гуманістичному аспекті своєї розробки. Адже знаючи правду, людина може, наприклад, попрощатися з родичами, або ж просто орієнтуватися, коли її випишуть з лікарні.

Google важко назвати піонерами у сфері медичного прогнозування. Минулого літа вчені Університету Аделаїди заявили про створення програми, яка дозволить визначити тривалість життя за рентгенівським знімком грудей. Застосунок виявляв, хто з пацієнтів помре у наступні п'ять років з точністю у 69%. Причому, аналізуючи скани, машина фіксувала навіть незначні зміни в роботі серця і легень, непомітні для людського ока.

Вчені Гарвардського університету представили мікроскоп, обладнаний штучним інтелектом. Розумна машина виявляла небезпечні для життя інфекції у зразках крові пацієнтів. Причому у 93% випадків з задачею впоралася.

Зрештою, у Стенфордському університеті на початку року заявили про роботу над програмою, яка визначає, хто в пацієнтів помре у найближчі місяці. Ініціативу пояснили турботою про людей. Мовляв, при тому, що 80% американців волі б померти вдома, у колі близьких, більшість закінчує життя у клініці, де медики активно намагаються врятувати життя.

Втім, формула "змиритися і не рятувати" поки суперечить людській картині світу. Адже життя генерує виключення з правил, а можливість стати статистичною похибкою надихає людину продовжувати боротися при найпохмурішому "машинному" прогнозі.

Але суть конфлікту - лише у способі використання технологій, адже мало хто буде заперечувати можливу користь новітніх технологій. Футуристи ж активно строчать, що половина медиків у майбутньому залишиться без роботи, адже машини набагато уважніші і жодної дрібниці не пропускають. Подібні прогнози звучать фантасмогорично, адже у правильному визначенні терапії нерідко визначну роль грають суто людські якості. Принаймні, доки робота лікаря остаточно не скотилося до бездумного слідування протоколам.

А от делегування частини роботи штучного інтелекту - перспектива принадна. Адже способів досліджень стає дедалі більше, а з ними зростає інформація, об'єми якої можуть стати непосильними для обробки людським розумом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme