Вишинський вважає дії СБУ провокацією та не визнає провини

Затриманий у Києві керівник "РИА Новости Украина" Кирил Вишинський, якого підозрюють у державній зраді, розцінює дії Служби безпеки України (СБУ) як провокацію і не визнає за собою жодної провини

Про це "Українській правді" повідомив його адвокат Андрій Доманський, передає Depo.ua.

"Вишинський розцінює це як провокацію проти нього, як його переслідування. Він не визнає пред'явлену йому підозру", – пояснив він.

За словами Доманського, він був присутній під час обшуків, які тривали 14 годин, і зафіксував порушення.

"Учора були проведені слідчі дії, зокрема, обшуки в офісах. Також я перебував поруч із Кирилом під час обшуку в квартирі. Я спостерігав і давав свої заперечення та зауваження щодо порушення процесуальних норм, вони зафіксовані у протоколі. Були численні порушення, про які сторона захисту буде заявляти під час обрання запобіжного заходу", – розповів Доманський.

Водночас він не зміг сказати, як Вишинський коментує вилучені в офісі видання речі, зокрема, ордени, оприлюднені СБУ.

"Щодо належності-приналежності доказів – я не можу це якось коментувати, бо це є слідство. Тут доречно ставити питання людям, які це виставили на показ і про ці речі заявили. Хай хто заявляє про це – хай той дає і коментар, бо це порушення норм закону і таємниці слідства", – підкреслив адвокат.

Доманський додав, що Вишинському повідомили про підозру о 1 годині ночі 16 травня, після чого повезли до міста Херсона.

Наразі адвокат їде до підзахисного.

"Вранці (Вишинського – ред.) доставили до Херсона, де йому проводитимуть решту слідчих дій, зокрема, вручення клопотання про обрання запобіжного заходу. Також у подальшому буде розгляд клопотання", – сказав захисник.

За словами Доманського, міру запобіжного заходу обиратимуть 16 або 17 травня, але станом на 14:00 (16 травня – ред.) відповідного клопотання Вишинському ще не вручили.

"А суд має бути не раніше ніж через 3 години після вручення клопотання", – підкреслив адвокат.

Він не зміг прокоментувати стан здоров'я Вишинського, а також заяви його дружини про те, що затриманий не може обходитися без медикаментів.

"Станом на вчора він, як і кожна людина була б під час таких дій, був пригнічений. Що стосується сьогодні – я не можу коментувати, який його стан, бо я його не бачив і з ним не спілкувався. Але розголошувати таких даних я не маю права", – наголосив Доманський.

Він додав також, що Вишинського ще не допитували.

"Допиту при мені не було. Він не був ще допитаний. Чи зараз цей допит проводиться – не знаю. Не виключаю. Але заявляю, що отаке перевезення (без захисника – ред.) розцінюю як грубе порушення права на захист", – підсумував Доманський.

Нагадаємо, 15 травня вранці в Києві затримали співробітника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського.

Згодом співробітники СБУ прийшли з обшуками в офіс російського медіа "РИА Новости Украина".

Посольство Росії направило до українського МЗС ноту протесту щодо обшуків інформагентства "РИА Новости Украина" та затримання його керівника Кирила Вишинського.

В ГПУ заявили, що слідство має докази виконання "РИА Новости Украина" добре проплачених антиукраїнських атак.

Вишинському оголосили про підозру у державній зраді.

Суд у справі Вишинського відбудеться в Херсоні у четвер, 17 травня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #СБУ