ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Вишинський вважає дії СБУ провокацією та не визнає провини

Затриманий у Києві керівник "РИА Новости Украина" Кирил Вишинський, якого підозрюють у державній зраді, розцінює дії Служби безпеки України (СБУ) як провокацію і не визнає за собою жодної провини

Depo.Життя
16 травня 2018 16:24
ФОТО: depo.ua

Про це "Українській правді" повідомив його адвокат Андрій Доманський, передає Depo.ua.

"Вишинський розцінює це як провокацію проти нього, як його переслідування. Він не визнає пред'явлену йому підозру", – пояснив він.

За словами Доманського, він був присутній під час обшуків, які тривали 14 годин, і зафіксував порушення.

"Учора були проведені слідчі дії, зокрема, обшуки в офісах. Також я перебував поруч із Кирилом під час обшуку в квартирі. Я спостерігав і давав свої заперечення та зауваження щодо порушення процесуальних норм, вони зафіксовані у протоколі. Були численні порушення, про які сторона захисту буде заявляти під час обрання запобіжного заходу", – розповів Доманський.

Водночас він не зміг сказати, як Вишинський коментує вилучені в офісі видання речі, зокрема, ордени, оприлюднені СБУ.

"Щодо належності-приналежності доказів – я не можу це якось коментувати, бо це є слідство. Тут доречно ставити питання людям, які це виставили на показ і про ці речі заявили. Хай хто заявляє про це – хай той дає і коментар, бо це порушення норм закону і таємниці слідства", – підкреслив адвокат.

Доманський додав, що Вишинському повідомили про підозру о 1 годині ночі 16 травня, після чого повезли до міста Херсона.

Наразі адвокат їде до підзахисного.

"Вранці (Вишинського – ред.) доставили до Херсона, де йому проводитимуть решту слідчих дій, зокрема, вручення клопотання про обрання запобіжного заходу. Також у подальшому буде розгляд клопотання", – сказав захисник.

За словами Доманського, міру запобіжного заходу обиратимуть 16 або 17 травня, але станом на 14:00 (16 травня – ред.) відповідного клопотання Вишинському ще не вручили.

"А суд має бути не раніше ніж через 3 години після вручення клопотання", – підкреслив адвокат.

Він не зміг прокоментувати стан здоров'я Вишинського, а також заяви його дружини про те, що затриманий не може обходитися без медикаментів.

"Станом на вчора він, як і кожна людина була б під час таких дій, був пригнічений. Що стосується сьогодні – я не можу коментувати, який його стан, бо я його не бачив і з ним не спілкувався. Але розголошувати таких даних я не маю права", – наголосив Доманський.

Він додав також, що Вишинського ще не допитували.

"Допиту при мені не було. Він не був ще допитаний. Чи зараз цей допит проводиться – не знаю. Не виключаю. Але заявляю, що отаке перевезення (без захисника – ред.) розцінюю як грубе порушення права на захист", – підсумував Доманський.

Нагадаємо, 15 травня вранці в Києві затримали співробітника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського.

Згодом співробітники СБУ прийшли з обшуками в офіс російського медіа "РИА Новости Украина".

Посольство Росії направило до українського МЗС ноту протесту щодо обшуків інформагентства "РИА Новости Украина" та затримання його керівника Кирила Вишинського.

В ГПУ заявили, що слідство має докази виконання "РИА Новости Украина" добре проплачених антиукраїнських атак.

Вишинському оголосили про підозру у державній зраді.

Суд у справі Вишинського відбудеться в Херсоні у четвер, 17 травня.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя