Від неандертальців до міленіалів: Як люди займалися сексом у всі часи (18+)

Перші вібратори з'явилися 25 тис. років тому, а пристрасним картинкам з європейської книжки XVI століття могли б позаздрити навіть власники Porn Hub

Від неандертальців до міленіалів: Як люд…

Depo.ua пропонує короткий екскурс в сексуальну історію людства. 

Неандертальці – пристрасні любителі міжвидового сексу

Хоча науковці довели, що неандертальці – не пращури людини, а радше її еволюційні брати, вони багато тисяч років жили по сусідству з Homo sapiens і нерідко мали міжвидові статеві зв'язки. Такої думки дотримується кілька груп вчених – зокрема, Тоні Капра з Університету Вандербільта у Нашвіллі. За гіпотезами, неандертальці таки залишили свій слід у геномі сучасної людини. Тим паче, що статеві органи двох видів приблизно одного розміру, тож перешкод для пристрасного кохання не було. 

Далеко не всі статеві акти первісних людей відбувалися за взаємним бажанням. При цьому рівень тестостерону неандертальців значно перевищував "людський", а частота сексуальних зв'язків між близькими родичами била рекорди навіть деяких представників тваринного світу. 

Серед антропологів є доволі ексцентричні теорії щодо впливу Кам'яної доби на становлення людини. Наприклад, британський археолог Тімоті Тейлор вважає, що у наших давніх пращурів-чоловіків статевий орган був набагато меншим. Але часті заняття сексом заради задоволення поступово привели до його збільшення.  

Втім, принцип відповідальності за власне задоволення деякі засвоїли вже тоді. Так, найстарішому вібратору, який знайшли біля німецького міста Ульм, 28 тис. років, він зроблений з каменю і, на думку вчених, окрім своєї прямої функції ще й допомагав розводити вогонь. 

Стародавній світ

Мешканці стародавніх цивілізацій зналися на насолоді. Так, в Індії у IV ст. до н.е. – II ст. н. е. з'явилася Камасутра. Це був еротичний трактат з 64 глав, зібраних в 49 частин, об'єднаних у 7 розділів. 

У камасутрі були описані 64 сексуальні позиції. Хоча картинок в оригіналі не було, а про більшість поз розповідалося доволі стисло.  

ФОТО: David Tubau, via Flickr

Стародавня Греція, а потім і Рим прославилися, в тому числі, як батьківщина чималої кількості сексуальних експериментів, а у деякі роки – як європейський центр розпусти. 

Так, на статус найбільшого любителя еротичних задоволень серед римських імператорів заслуговує Тіберій, зазначає Вікі Леон у книжці "Радість сексу: Хтивість, кохання та туга у стародавньому світі".  Як пише його біограф Суетоніус, на Капрі імператор наказав побудувати цілий порноцентр. Там молоді люди займалися сексом у найвибагливіших позах та комбінаціях. Сам Тіберій, залежно від настрою, або брав участь, або просто спостерігав за процесом. Особливим ритуалом було плавання у басейні, де зовсім юні хлопчики пестили імператора руками та губами.  Їх Тіберій називав "своїми маленькими рибками". 

Одностатеві зв'язки були доволі поширеним явищем.  Таким сексом могли займатися, якщо, наприклад, боялися небажаної вагітності. Втім, у деякі роки одностатевий секс виступав ще й способом покарання. Зокрема, якщо чоловік застукав дружину за актом кохання з іншим, то мав право примусити її коханця до сексу у нижній позиції.  

У більшості стародавніх імперій намагалися віднайти способи контролювати сексуальне бажання і досліджували вплив на лібідо звичайних продуктів харчування. Втім, якщо, наприклад, єгиптяни вважали, що салат тамує пристрасть, греки – що навпаки, розпалює її. 

Середньовіччя

Через церковне табу на секс та тілесність еротична культура майже не розвивалася. Церковники втовкмачували, що секс – це лише для продовження роду і з коханням він ніяк не пов'язаний.  Жінки мали віддаватися чоловіку у нічних сорочках і міссіонерській позиції, яка вважалася найменш гріховною. Втім, і за таких розкладів, судячи із записів у "покаяних книгах" від еротичних задоволень відмовлялися не всі. Зокрема, в одному з записів наголошувалося, що після використання предметів, схожих на статевий орган, для "гріховного задоволення", потрібно було каятися протягом п'яти років. 

Жінки, які не боялися порушувати церковні приписи або ж були готові до п'ятирічної спокути замість спеціальних девайсів могли користуватися звичайною хлібиною. 

Порушення етики та моралі розглядалося на так званих церковних судах, протоколи яких і стали важливим джерелом інформації. Цікаво, що скликати поважну колегію могли не лише через перелюб, але і через, наприклад, нездатність чоловіка запліднити дружину, себто, еректильну дисфункцію. Здоров'я "обвинувачуваного" аналізувала спеціальна комісія. Потім чоловіку пропонували таки вступити у зв'язок з дружиною на спеціальному ліжку. Якщо це не виходило, дружині могли дати розлучення. 

При цьому всьому активно розвивалися борделі – на секс за гроші церква закривала очі. 

Відродження: сифіліс і пояси вірності

У XIV столітті від концепту гріховності жінки, звісно, не відмовилися. Але при цьому почали поволі поетизувати її красу. Нові акценти в сексуальному житті розставили, зокрема, трубадури, які оспівували дамські чесноти. 

Почали активніше розвиватися борделі, в Італії з'явилися пояси вірності і поширилися всією Європою. Також поширився сифіліс, який здебільшого намагалися лікувати своїми силами. 

При дворах, зокрема, у родинах монархів французької династії Медичі, сексуальне життя молодих пар ретельно контролювалося. Вважалося, що у них мають якомога швидше народитися діти, тому частота візитів чоловіка до дружини занотовувалася. В разі чого, чоловік мав пояснити причини свого сексуального холоду старшим родичам. 

XVII - XIX століття: гінекологічна дрель і секс-посібник

Ще у XVI столітті світ побачила збірка "Шляхи" художника Маркантоніо Раймонті з його 16-ма вельми пікантними малюнками. Втім, Папа таких вольностей не зрозумів, весь наклад наказав знищити, а самого митця – заарештувати. Те ж саме сталося з першим передруком роботи, доповненої сонетами П'єтро Аретіно.

Лише у 1798-му люди змогли познайомитися з кардинально новою версією візуального еротичного трактату. 

В Англії у 1684-му вийшов секс-посібник "Шедевр Арістотеля", де містилися поради для жінок і чоловіків – від самого сексу до пологів. 

Читачів знайомили з тонкощами тілесного кохання і, наприклад, радили, як дізнаватися стать майбутньої дитини. 

"Хлопчики лежать завжди на правому боці матки, а дівчата – на лівому. Але якщо ви хочете бути впевненими,  опустіть краплину молока у миску з водою. Якщо молоко піде на дно, це дівчинка. А якщо пошириться і розтечеться по поверхні води, – це хлопчик", – йшлося у роботі. 

У XIX столітті з'явився перший запатентований вібратор. Джозеф Мортімер Гренвілл назвав свій винахід "молотом" – це було щось на кшталт невеличкої дрелі з кулькою на кінці, працював девайс на генераторі. Користуватися ним пропонувалося винятково у кабінеті гінеколога. У 1869-му лікар Джордж Тейлор розробив альтернативу, яка працювала на парі. 

Загалом же, в той період було модно лікувати нервові розлади у жінок гінекологічним масажем. Лікар старанно доводив жінок до оргазму руками – причому інколи працював без перебільшень до сьомого поту. 

Міленіали

Про перипетії XX століття включно із сексуальною революцією, численними експериментами і свободами відомо чимало. Але і ми живемо у час змін. По-перше, технології виводять на пік популярності сексуальні іграшки зі значно ширшими можливостями.  Наприклад, винахідник Брайан Слоан створив перший імітатор орального сексу на основі штучного інтелекту, що, як стверджує виробник, вміє відтворювати різноманітні техніки у суто людській манері. Сучасні ж сексуальні ляльки вміють не лише "збуджуватися" від пестощів свого власника, а й відмовлятися від сексу, якщо той поводився не надто коректно. З'явився навіть цілий прошарок так званих iDollators (з англійської doll – лялька, – ред.) – чоловіків, які роками живуть "у шлюбі" з придбаною іграшкою. 

Про таких людей навіть зняли документальну картину "Силіконова душа". 

Тож якщо деякі футурологи стоять на тому, що інститут шлюбу і загалом статеві стосунки між людьми не втратять свого значення, інші запевняють, що більшість традиційних функцій можуть перекластися на машини. 

Наразі інтерес до сексу значно нижчий, ніж у 80-90-х роках. Згідно з загальним соціологічним опитуванням GSS Data Explorer, 27% опитаних чоловіків віком до 30 років жодного разу не мали статевого акту з жінкою.  З респондентів обох статей 23% не з ким не кохалися протягом року. 

Британське ж опитування, результати якого наводить National Post,  показало, що 60% нинішньої молоді не вступає у статеві зв'язки до випуску з коледжу. 

Що ж до причин, вчені говорять про те, що юнаки і юнки пізніше дорослішають (тривалість життя загалом збільшується), а деякі справді міняють живе спілкування на технології. Крім того, філософія нової епохи навіює максимальну цілеспрямованіть та особисту ефективність, тож на сексуальне життя часу та енергії залишається менше.  

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"