В ОБСЄ сподіваються, що причетні до витоку даних на "Миротворці" будуть покарані

В Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) сподіваються, що внаслідок розслідування причетні до оприлюднення на сайті "Миротворець" особистих даних журналістів будуть притягнуті до відповідальності
Depo.Життя
3 червня 2016 06:31
ФОТО: depo.ua

Про це заявила представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович. Відповідну заяву оприлюднено на сайті ОБСЄ, передає depo.ua з посиланням на DW.

За словами Міятович, необхідно швидко та прозоро провести розслідування та встановити тих, хто винен в оприлюднені особистих даних журналістів, акредитованих на Донбасі.

"Сподіваюся, що в результаті розслідування ті, хто причетний до витоку та оприлюднення особистих даних журналістів на сайті "Миротворець", будуть притягнуті до відповідальності", - йдеться в заяві.

"Публікація таких даних може становити серйозну загрозу для журналістів, - додала Міятович. - Журналістам в Україні потрібно мати змогу виконувати свою роботу на Донбасі та будь-де без погроз, утисків та залякувань".

Нагадаємо, поліція Києва 2 червня попросила представників ЗМІ, чиї дані оприлюднені на сайті "Миротворець" і які зазнали перешкоджання у професійній діяльності, звернутися у слідче управління для надання показань у якості свідків.

Посли країн Великої сімки у Києві 2 червня теж висловили свою стурбованість через оприлюднення особистих даних журналістів сайтом "Миротворець" й закликали відповідальних за публікацію осіб видалити ці дані.

24 травня "Миротворець" також опублікував  нові списки українських та іноземних журналістів журналістів, які "співпрацюють з країною агресором".

28 травня посол США в Україні Джеффрі Пайєтт  висловив думку, що український уряд і особисто міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков мають засудити публікацію персональних даних журналістів на сайті "Миротворець".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя