"Велика сімка" втрутилася в конфлікт з "Миротворецем"

Посли країн "Великої сімки" глибоко стурбовані нещодавнім масовим оприлюдненням персональних даних журналістів на сайті "Миротворець"
Depo.Влада
2 червня 2016 16:11
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві країн G7, передає depo.ua з посиланням на Громадське.

"Це суперечить суті та положенням українського законодавства, в якому чітко сказано, що персональні дані можуть бути оприлюдненні лише за згодою особи. Це також суперечить міжнародним зобов'язанням України. Ми знаємо, що Урядом України розпочато розслідування щодо цього випадку, та сподіваємося, що його результати будуть оприлюднені громадськості", – йдеться у заяві.

Характеристика журналістів зі списку як "посібники терористів" – ставить під загрозу особисту безпеку кожного, кого це стосується, а також нещодавно виборену свободу слова в Україні, зазначили посли.

"Журналісти повинні мати можливість виконувати свою роботу без загроз, переслідування і залякування. Це надзвичайно важливо та має велике значення для України, аби журналісти мали змогу інформувати про події на Донбасі та будь-де", – йдеться у заяві.

"Ми закликаємо тих, хто несе відповідальність за сайт "Миротворець" прибрати персональні дані з веб-сайту та утриматися від провокаційної риторики. Ми глибоко стурбовані тим, що погрози окремим особам, є наслідком опублікованої інформації на сайті "Миротворець". Міністр внутрішніх справ сказав, що будуть вжиті заходи, виявленим загрозам. Ми заохочуємо і закликаємо владу України забезпечити чинну свободу ЗМІ в Україні", – підсумували посли у заяві.

Нагадаємо, на початку травня сайт "Миротворець" опублікував список із понад 4 тис. записів, які мають акредитацію у "ДНР", за що був засуджений журналістською спільнотою.

24 травня "Миротворець" також опублікував  нові списки українських та іноземних журналістів журналістів, які "співпрацюють з країною агресором".

28 травня посол США в Україні Джеффрі Пайєтт  висловив думку, що український уряд і особисто міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков мають засудити публікацію персональних даних журналістів на сайті "Миротворець".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада