Угорська меншина відмовилася від консультацій щодо "мовного питання"

Представники угорської меншини повідомили, що не братимуть участі у консультаціях щодо мови освіти, які були заплановані на 14 лютого

Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич під час засідання уряду, передає Depo.ua із посиланням на "Європейську правду".

Міністр нагадала про заплановану зустріч із представниками меншини, присвячену пошуку шляхів виходу із кризи, пов'язаної з мовною нормою закону про освіту.

"Ми ведемо консультації з угорською громадою. Вже були зустрічі в Берегово, в Ужгороді і в Києві", – нагадала вона.

Наступний раунд мав відбутися 14 лютого, його називали ключовим.

"Сьогодні мали продовжуватися ці консультації, але лідери угорської громади повідомили, що вони не братимуть участі у цих консультаціях через подання депутатів Опозиційного блоку до Конституційного суду", – заявила вона.

Джерела видання в МОН підтвердили, що напередодні запланованих консультацій три з трьох організацій меншин, які опікуються мовним питанням, одночасно повідомили, що не братимуть участі у зустрічі.

"Ми бачимо затягування процесу", – додала міністр.

Нагадаємо, голова міністерства закордонних справ (МЗС) Угорщини Петер Сійярто повідомив, що країна не відмовиться від своєї нинішньої політики щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій, та висунув вимоги на адресу України.

Сьогодні, 14 лютого, мали розпочатися консультації між Міністерством освіти та угорською меншиною щодо виконання закону "Про освіту".

Довідка: 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

25 січня в Угорщині заявили, що Україна має надати юридичні гарантії реалізації нового закону "Про освіту".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme