Угорщина висунула умови для діалогу з Україною щодо "мовного питання"

Голова міністерства закордонних справ (МЗС) Угорщини Петер Сійярто повідомив, що країна не відмовиться від своєї нинішньої політики щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій, та висунув вимоги на адресу України

Про він заявив під час прес-конференції в Будапешті 12 лютого, передає Depo.ua із посиланням на сайт угорського уряду.

Сійярто назвав право вето країни у НАТО "єдиним інструментом з допомогою якого вона може захистити закарпатських угорців та примусити Україну діяти відповідно до міжнародних норм".

Окремо голова МЗС Угорщини оприлюднив вимоги до України.

За його словами, щоб Угорщина зняла вето, Україна повинна "утримуватися від початку реалізації Закону (про освіту – ред.), доки не буде узгоджено кожну деталь законодавства з національними меншинами".

На думку, політика, Київ мав би схвалити рішення про призупинення дії закону.

"Якщо український уряд ухвалить рішення про призупинення реалізації закону, доки не завершаться консультації, то це стане хорошою основою для переговорів", – наголосив Сійярто.

Нагадаємо, 14 лютого мають розпочатися консультації між Міністерством освіти та угорською меншиною щодо виконання закону "Про освіту".

Довідка: 25 вересня 2017 року президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", яким в Україні вводиться 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників нацменшин.

26 вересня уряд Угорщини заявив, що блокуватиме усі подальші рішення ЄС, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту". Пізніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України "Про освіту" істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і що Угорщина хоче перегляду угоди Україна – ЄС.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

25 січня в Угорщині заявили, що Україна має надати юридичні гарантії реалізації нового закону "Про освіту".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme