У ВООЗ заявили, чи здатна Україна впоратися з вірусом-вбивцею

Україна має гарну систему охорони здоров'я, щоб впоратися з поширенням смертельного вірусу, який убиває людей в Китаї, і випадки якого вже зафіксовані у низці інших країн світу, в тому числі і в Європі

Про це заявив представник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в Україні Ярно Хабіхт під час брифінгу, передає Depo.ua.

"Беручи до уваги нашу роботу з Міністерством охорони здоров'я, я не сказав би, що в Україні слабка система охорони здоров'я. Адже було багато криз, багато спалахів, з якими Україна успішно боролася. Я думаю, Україна має гарну систему, щоб впоратися з цією ситуацією. Але все одно ризики залишаються", – сказав Хабіхт.

Він порадив українцям інформувати лікарів, виконувати прості заходи для попередження інфекції – мити руки, добре готувати їжу, м'ясо.

Нагадаємо, представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт заявив, що Україна повинна негайно інформувати ВООЗ про нові підозри на захворювання коронавірусом 2019-nCoV та дотримуватись усіх рекомендацій організації.

За останніми даними, кількість жертв нового типу коронавірусу в Китаї досягла 213 людей.

Влада Китаю вважає, що спалах нового коронавірусу досягне свого піку до середини лютого, а потім піде на спад.

Смертельний вірус уже вразив увесь Китай, останнім "впав" Тибет.

Експерти Центру з контролю і профілактики захворювань Китаю знайшли сліди нового коронавірусу на ринку морепродуктів в Ухані.

23 січня офіційно повідомили, що випадки коронавірусної інфекції, яка вперше виникла в Китаї, офіційно зареєстровано у п'яти країнах: Китаї, Таїланді, Японії, Південній Кореї та США.

27 січня перший випадок коронавірусу виявили на Шрі-Ланці. Також перший випадок зараження новим типом коронавірусу підтвердили в Німеччині.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань. До початку січня повідомлялося про близько 60 випадків захворювання, а збудник хвороби тоді залишався невідомим. Згодом з'явилася інформація, що всі хворі були покупцями або продавцями на місцевому ринку морепродуктів.

Лікарі симптомами захворювання називали лихоманку, у деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. Китайська влада заявляла про те, що немає ніяких ознак передачі вірусу від людини до людини.

20 січня поточного року з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила коронавірус 2019-nCoV. Сімейство коронавірусів включає в себе 39 вірусів, які вражають кішок, собак, велику рогату худобу, свиней, зайців. Небезпечними для людини з них є тільки шість, коронавірус з Китаю став сьомим у цьому списку.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme