У МВС нагадали, як уберегти дітей від небезпеки в інтернеті

У Міністерстві внутрішніх справ (МВС) України нагадали, що онлайн-уроки, спілкування з друзями і фільми – невід’ємна частина інтернет життя сучасних дітей, а також оприлюднили типи небезпеки, яка загрожує молодому поколінню у мережі, й порадили, як їх побороти

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу МВС України у Telegram.

"Онлайн уроки, спілкування з друзями і фільми – це все невід’ємна частина інтернет життя сучасних дітей. А під час карантину в них більше часу "залипати" в телефонах, планшетах та комп’ютерах. Давайте не соромитись, а разом поговоримо з дітьми про безпеку в мережі. Це важливо!" – наголосили у відомстві.

Так, серед типів небезпеки, яка загрожує дітям в інтернеті:

1. Загроза особистій безпеці: порнографія, спілкування зі збоченими людьми або залучення до протиправних дій.

2. Безпека інших: кібербулінг, вчинення злочинів, посягання на безпеку оточуючих.

3. Витік персональної інформації – розголошення номерів кредитних карток, номерів телефонів та небезпека завантаження шкідливих програм.

Також у МВС закликали дорослих пояснити дітям кожне із правил користування інтернетом:

– Нікому не розголошувати особисті паролі та для кожного сервісу використовувати новий пароль.

– Не давати нікому особистої інформації. І не виставляти фото з приватного життя. Адже в інтернеті не лише друзі та знайомі бачать цю інформацію.

– Відмовлятися від зустрічі з людьми, з якими познайомились в онлайні.

– Не викладати фото квитків зі штрих кодами.

– Не встановлювати невідомі програми та не переглядати інформацію за підозрілими посиланнями.

– Не реагувати на непристойні коментарі, які вам адресують, але обов’язково повідомити про це батькам. Якщо в мережі взагалі виникла ситуація, яка налякала чи змусила відчути себе не комфортно, краще це також обговорити з татом чи мамою.

– Пам'ятати, що не вся інформація, яку публікують в мережі, правдива.

– Усвідомлювати, що вся інформація, яку людина публікує в мережі, лишається там назавжди. Тому, якщо ви не хочете, щоб потаємні думки чи секрети пішли на широкий загал, краще лишити їх при собі.

"Сподіваємось, що на карантині ви проведете багато часу зі своїми дітьми. Якщо ж такої можливості немає, то обов’язково обговоріть всі безпекові питання. До речі, інтернет легко можна замінити цікавою книгою чи крутою грою! Спробуєте?" – підсумували у МВС.

Нагадаємо, станом на ранок 18 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 7940 людей, кількість заражених зросла до 197 496. 

Водночас, на території України та за її межами від COVID-19 померли троє наших співвітчизниківЩе 24 борються з недугою.

Довідка: 31 грудня 2019 року у китайському місті Ухань в провінції Хубей зафіксували спалах невідомої раніше пневмонії, яка згодом виявилась коронавірусом.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах китайського коронавіруса нового типу надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

11 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів, а ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

14 березня Кабінет міністрів ухвалив рішення про тимчасову заборону в'їзду в Україну іноземців та закрив міжнародне пасажирське авіасполучення. 

У РНБО закликали громадян України повернутися додому до 17 березня.

16 березня Україна закрила в’їзд на свою територію для іноземців та осіб без громадянства у зв'язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. 

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme