У мережі обговорюють пророцтво про коронавірус у старій книзі: Чому це маніпуляція

Прихильники теорій змови про світовий спалах коронавірусу гаряче обговорюють новий "аргумент" — книгу американського фантаста Діна Кунца, у якій він нібито передбачив епідемію ще 40 років тому

У мережі обговорюють пророцтво про корон…

Уривки з книги, яка була опублікована в 1981 році та нібито містить згадку про біологічну зброю під назвою "Ухань-400", стали вірусними — їх обговорюють у соціальних мережах та на сторінках світових таблоїдів, серед яких британська Daily Express, передає Depo.ua з посиланням на "НВ".

Про що книга, яка нібит-то містить пророцтво про коронавірус

Американський письменник-фантаст Дін Кунц (нині йому 74 роки) вважається майстром гостросюжетних трилерів, саспенсу та книг жахів. Кілька його творів навіть потрапляли в списки бестселерів The New York Times.

У 1981 році світ побачила чергова книга Кунца — роман Очі темряви (The Eyes of Darkness). У ній головна героїня намагається розібратися в загибелі сина, якого відмовляється вважати загиблим. Пошуки разом із колишнім спецагентом призводять її до секретних розробок таємної смертельної зброї.

Зараз про цю книгу згадали, оскільки на її сторінках міститься згадка про вірус під назвою "Ухань-400". За сюжетом книги, це "найважливіша і найнебезпечніша біологічна зброя", яку розробили в Китаї. А точніше — в дослідницькому центрі в околицях міста Ухань, пише у своїй книзі американський літератор.

У трилері Кунца придуманий ним вірус описаний так: "Ухань-400 — ідеальна зброя. Він вражає виключно людей. Жодна інша жива істота не може бути його носієм, і, подібно до сифілісу, Ухань-400 не може вижити поза живим людським організмом довше, аніж хвилину".

Також у книзі згадується, що інформацію та всі дані про цей вірус привіз із Китаю до США професор на ім'я Лі Чен, який втік зі своєї країни.

Саме Ухань у 2020 році став першоджерелом епідемії нового коронавірусу COVID-19. Тому збіг міста "походження" вірусу з літературною історією дав підстави обговорювати книгу Діна Кунца як нібито "пророчий" прогноз нинішнього спалаху реального захворювання.

Чому пророцтво про коронавірус – маніпуляція

У соціальних мережах сторінка з книги Діна Кунца в більшості випадків публікується поруч зі сторінкою з іншого твору, що підсилює ефект "пророцтва" — здається, ніби обидва фрагменти взяті з роману "Очі темряви", пише "НВ".

Насправді другий фрагмент ніяк не пов’язаний з книгою Кунца — це уривки з книги американської письменниці Сільвії Браун. Вона також називає себе медіумом, гіпнотерапевтом, екстрасенсом, яка керувала власним парапсихологічним центром Nirvana та, серед іншого, прославилася суперечливими прогнозами про майбутнє. У 1992 році її визнали винною в інвестиційному шахрайстві, розкраданні та махінаціях з цінними паперами.

Приклад публікації в соцмережах, де наведені фрагменти двох книг, хоча стверджується, що це роман Діна Кунца ("Очі темряви"):

У 2008 році Браун опублікувала чергову добірку пророцтв — її праця мала назву "Кінець наших днів: передбачення та пророцтва про кінець світу" (End of Days: Predictions and Prophecies about the End of the World).

Там був і такий фрагмент: "Приблизно в 2020 році важка хвороба, подібна до пневмонії, пошириться по всій земній кулі, вражаючи легені та бронхи, стійка до всіх відомих методів лікування". Без прив’язки до вірусу "Ухань-400", який придумав Кунц, це "пророцтво" виглядає не більш ніж загальним висновком — з огляду на те, що пневмонія багато десятиліть є однією з головних причин смертності на планеті, а серед дітей займає перше місце (за даними ВООЗ, пневмонія — причина смертності 15% дітей до 5 років у всьому світі, – ред.).

Пророцтво про коронавірус у книзі: До чого тут Росія

Портал Snopes провів розслідування та порівняв видання роману "Очі темряви" різних років з тими фрагментами, які зараз циркулюють у мережі. Автори розслідування з’ясували, що в книзі 1981 року (її фрагменти доступні в Google Books) немає жодної згадки про Ухань, а першоджерелом біологічної зброї названа Росія, а не Китай.

Сам вірус у виданні книги Діна Кунца 1981 року називається не "Ухань-400", а "Горкі-400" — за назвою російського населеного пункту та вигаданої лабораторії, яка знаходилася там за сюжетом роману.

Водночас у перевиданні книги 2008 року, фрагменти якої доступні на Amazon, дійсно є згадки про вірус Ухань-400 та його китайське походження. Що змусило автора або видавництво внести такі корективи в сюжет — невідомо, зазначає портал Snopes. А канадська мережа CTVNews вже звернулася до видавництва за коментарем з проханням роз’яснити ситуацію.

Вірус COVID-19 vs Вірус з книги "Ухань-400"

Навіть якщо проаналізувати опис Кунца про вірус "Ухань-400" у виданні 2008 року, є щонайменше кілька фактів, які відрізняють його від реального вірусу COVID-19:

  • У романі Кунца вірус "Ухань-400" — це біологічна зброя, створена людиною. Тоді як COVID-19 — різновид сімейства коронавірусів, які мають природне походження і не були створені людьми.
  • У книзі вірус "Ухань-400" має 100%-й показник смертності. Вчені все ще досліджують коронавірус COVID-19, проте нині рівень смертності складає близько 2% в середньому.
  • Вигаданий "Ухань-400" має надзвичайно швидкий інкубаційний період — близько чотирьох годин, тоді як реальний COVID-19 має інкубаційний період від двох до 14 днів.

Нагадаємо, в Італії регіон закупив 100 тисяч ватних тампонів і тестів.

Окрім того, спалах коронавірусу негативно вплинув на акції італійських компаній

Станом на ранок 25 лютого, новий тип коронавірусу COVID-19, який з'явився в Китаї, вже забрав життя 2700 людей. Тим часом кількість заражених коронавірусом зросла до 80 098 людей. З них у Китаї – 77 658. Водночас 27 444 пацієнта одужали. 

Зазначимо, що в Італії, станом на вечір 24 лютого, було зафіксовано 229 випадків захворювання на коронавірус. Семеро людей, заражених вірусом, померли

Сьогодні, 25 лютого, на півдні Італії зафіксували перший випадок зараження коронавірусом

Також нагадаємо, що 25 лютого правоохоронні служби Іспанії помістили в карантин щонайменше 1000 мешканців готелю на півдні острова Тенеріфе (Канари), де у туриста, що прибув з Італії, діагностували коронавірус. 

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

30 січня ВООЗ оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через спалах коронавірусу.

Читайте також: Піар на коронавірусі: Чому Гончарук і Зеленський мовчать про Італію та нашу готовність

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme