У Bellingcat розповіли, як відбувалось розслідування збиття MH17

У Міжнародній експертно-журналістській групі Bellingcat поінформували, як відбувалось розслідування справи про збиття Малайзійського літака рейсу MH17

Про це на прес-конференції в Києві повідомив розслідувач Bellingcat Пітер ван Хайс, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

За його словами, всю інформацію знаходили за допомогою відкритих джерел: оприлюднених Службою безпеки фото і відео, публікацій у соцмережах та на форумах.

Таким чином, за його словами, вдалося встановити, що зенітний ракетний комплекс "Бук", який збив "Боїнг", приїхав з Росії та перетнув кордон своїх ходом, тобто його не везла вантажна техніка.

"Наше розслідування абсолютно чітко показує, що цю техніку привезла туди російська армія та використала її", - наголосив ван Хайс.

За його словами, розслідувачам Bellingcat вдалось ідентифікувати 12 людей, причетних до справи, але не всі вони були залучені до збиття літака – хтось грав роль інформатора.

Загалом, на думку розслідувача, до збиття MH17 причетні близько 20 людей. Ван Хайс зазначив, що експерти Bellingcat передають Спільній слідчій групі знайдену інформацію, але це одноканальний контакт.

"Вони не запитують нас ні про що, ми інформуємо їх про наші знахідки", – уточнив він.

Нагадаємо, 8 липня Нідерланди розпочали процедуру передачі з України кримінального провадження у справі про збиття літака Boeing-777 рейсу МН17 над Донбасом у липні 2014 року.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

4 квітня 2019 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання.

19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Читайте також: П'ята річниця знищення MH17 у небі Донбасу: Як Росія "за просто так" забрала життя 298 людей (ФОТО, ВІДЕО)



 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme