Табір в Голосіївському парку: Як влада примушує націоналістів спалювати ромські табори

Через бездіяльність поліції та місцевої влади і активну діяльність націоналістів у країні назріває черговий "ромський" скандал

Табір в Голосіївському парку: Як влада п…

В Києві, на території Голосіївського парку (НПП "Голосіївський" 122 квартал Київського лісництва) ще з весни оселилася велика спільнота людей, за зовнішніми ознаками дуже схожих на ромів. Вони поставили намети, щось на кшталт землянок і пічок, повирубали навколо дерева і влаштували смітник.

Коли 6 червня працівники служби державної охорони ПЗФ та активісти спробували потрапити на цю територію, люди, які її захопили, вигнали їх камінням, цеглою і металевими дрючками. Адміністрація НПП "Голосіївський" та КП "Святошинське ЛПГ" звернулися до поліції, але та, за словами активістів, не приїхала.

Зате наступного дня, коли на місце подій навідалися не тільки лісничі, а й представники Нацкорпусу з журналістами, поліція приїхала на виклик дуже швидко. На цьому відео ви можете побачити, як розвивалися події від приходу активістів у табір і до появи правоохоронців.

Активісти і лісничі пояснили поліції, що на місці, куди вони приїхали, порушується одразу кілька законів. По-перше, самопоселенці займаються незаконною вирубкою дерев і знищують рослини в національному парку. Вони повидирали на продаж всі квіти, витоптали рослини. Екосистема ділянки, де вони оселилися – знищена. По-друге – самопоселенці напали на лісничих і взагалі дуже агресивно поводилися. По-третє – на території знаходяться діти, чиї права порушуються (вони не ходять до школи, живуть в антисанітарних умовах).

Поліція все це вислухала, але до якихось дій не вдалася. Пообіцяли розібратися. Та на питання, як саме, відповіді не послідувало.

Чи мають право правоохоронці примусити ромів покинути територію парку?

В нашій країні ще в 2013-му році була прийнята "Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національной меншини на період до 2020 року". Роми, відповідно до закону, мають право вільно переміщатися країною. Але, з іншого боку, вони мають і обов'язки: отримувати документи, інтегруватися в суспільство, дотримуватися законів.

Закон нікому не дозволяє знищувати національні парки і нападати на людей. Але правоохоронці не хочуть зв'язуватися з порушниками, якщо ці порушники – роми. Місцева влада, комунальні служби, поліція – всі, хто мають вирішувати проблему, закривають на неї очі, сподіваючись, що все вирішиться самим собою.

Довгі роки так і було, місцеві жителі або терпіли, або конфліктували з ромами, але останнім часом, коли градус напруги зростає і скарг стає дуже багато, за справу беруться активісти з націоналістичного руху, і не завжди законними методами. Фактично, відбувається самосуд.

Київ має клопіт з ромськими поселеннями кожної весни, коли табори переміщаються у велике місто на Великдень і гробки, збирати їжу на кладовищах. Навесні цього року, коли роми оселилися на другому поверсі київського вокзалу, націоналісти приїхали провести з ними профілактичну розмову. Хоча насправді, цим мали займатися правоохоронці, бо жити на вокзалі ніхто права не має. Але поліція в цьому порушень не помітила. Суспільне неводоволення зростало.

Окрім вокзалу ромські табори осіли в районі Троєщини і на Лисій горі, яка має статус регіонального ландшафтного парку і яку самопоселенці перетворили на смітник. На Лису гору також спочатку навідувалися активісти С14, разом з Муніципальною вартою та представниками міської влади і поліції. Націоналісти поставили самопоселенцям ультиматум, або поводитися як сумлінні громадяни (не смітити, нічого не знищувати, не порушувати закони), або залишити це місце. Поліція, замість вимагати від поселенців дотримання законів України, суворо попередила націоналістів про відповідальність за погроми.

В підсумку, частина ромів табір пішла, але не всі. Завершилося спаленими наметами, на фоні яких позував представник С14.

Чи не на увесь світ піднявся лемент, що в Україні ледь не геноцид ромів, а тих, хто наголошував на тому, що вони, взагалі-то влаштували антисанітарію, знищують екосистему будь якого місця де живуть і лякають людей називали чи не фашистами.

При тому, що якби поліція і місцева влада робили свою справу, цієї проблеми би не виникло. Те, що активісти навчилися самі вирішувати проблеми, пов'язані з незаконною діяльністю ромських таборів – провина влади і поліції. І коли поселення в Голосіївському парку повторить долю поселення на Лисій горі, звинувачувати треба буде не націоналістів.

Читайте також: Спалений табір: Чому українцям подобаються принижені роми

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme