Стираються коліна: Супрун розвінчала міф про біг

Фізична активність, в тому числі біг, не тільки не "стирає" коліна, а й навпаки покращує загальний стан всіх суглобів

Стираються коліна: Супрун розвінчала міф…

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає Depo.ua.

"Пошкодження коліна, або остеоартрит, або остеоартроз - це дегенеративне захворювання суглоба. Воно вражає не тільки хрящову тканину, але і прилеглу кістку, що оточує зв'язки, сухожилля і м'язи", - йдеться на сторінці Супрун.

В силу специфіки бігу може здатися, що цей вид активності має поганий вплив на коліна. Дослідження говорять інше.

Вчені провели експеримент і з'ясували, що у марафонців поширеність остеоартриту була в 2 рази нижче в порівнянні з людьми, які не бігали.

8-річне дослідження теж не виявило зв'язку між збільшенням вираженості колінного остеоартриту у бігунів. Вчені навіть перевірили за допомогою МРТ зміни в тазостегнових і колінних суглобах напівпрофесійних бігунів і бігунів-аматорів.

Вимірювання проводили до марафону і після. Змін в хрящах і кістках в суглобах не виявили.

"Більш того, помірна і регулярна фізична активність, в тому числі і біг, має захисний ефект для суглобів. Систематичний огляд показав, що у бігунів-аматорів колінний остеоартрит розвивався в 3 рази рідше, ніж у людей, які ведуть сидячий спосіб життя. При цьому надмірні навантаження, які мають елітні професійні марафонці, все-таки збільшують ймовірність його виникнення".

До того ж, люди, які багато сидять, мають більш високі ризики порушення хряща.

Натомість поступове збільшення рівня бігового навантаження призводить до корисних адаптивних змін колінних хрящів і має хондропротекторний ефект.

Супрун не радить припиняти бігати людям з остеоартритом. Навіть при розвиненій хвороби фізична активність є одним з основних лікувальних методів. Біг при цьому не призводить до структурних змін в коліні, він не посилює симптоми хвороби.

Іноді люди з остеоартритом можуть відчувати біль. Це прояв ушкоджень від часто повторюваних одноманітних рухів. Вони також можуть виникати від інших видів навантажень - футболу, велоспорту і т. д.

"Основні причини виникнення цих синдромів - похибки в тренувальному процесі (занадто різке збільшення обсягу, інтенсивності тренувань), слабкість певних м'язів стегна, особливості техніки бігу і біомеханіки руху, тривалий біг в горбистій місцевості і зневага розминкою перед бігом".

Якщо виникає біль - необхідно звернутися до лікаря або терапевта (реабілітолога), які мають досвід в лікуванні спортивних травм.

Перед тим, як зайнятися бігом серйозно потрібно проконсультуватися з лікарем і зробити необхідні обстеження, якщо це потрібно.

Крім того, Супрун радить бігати 30 хвилин в повільному темпі 5 разів на тиждень. Це допоможе мінімально зменшити ризик ушкоджень опорно-рухового апарату, а користь для здоров'я буде дуже велика.

Нагадаємо,  у Супрун прокоментували міф про мікрохвильовку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme