Історія на тарілці: Солодощі з Давнього Риму, які найкраще смакують з ігристим вином

Туррон – іспанський традиційний смаколик, який став популярним далеко за межами цієї країни

Історія на тарілці: Солодощі з Давнього…

Depo.ua продовжує рубрику "Історія на тарілці", в якій ми розповідатимемо не лише рецепти страв, але і про те, як сталося, що вони з'явилися.

Мед та горіхи, точніше мигдаль, є традиційними складовими безлічі солодких страв не тільки Андалусії, регіону Іспанії, а й у деяких африканських країнах. Поєднання меду та горіхів є незмінними складовими випічки у багатьох країнах. 

Про туррон і марципан знають у багатьох країнах. Цей смаколик люблять і радять смакувати його разом з ігристим вином.

Історія походження туррону

Історики стверджують, що ще в стародавній Греції був відомий дуже поживний туррон, який також складався з меду, мигдалю та інших горіхів, і його вживання надавало грекам перевагу на найбільших спортивних змаганнях давнини – Олімпіаді. Аналог сучасних протеїнових батончиків зберігався за будь-якої температури та надавав сил.

Вчені визначили, що туррон вперше скуштували на Аравійському півострові. Ця теорія ґрунтується на трактаті XI століття, написаного арабським лікарем, де йдеться про те, що араби принесли цей десерт до берегів Середземного моря, зокрема Іспанії та Італії.

У п'ятнадцятому столітті туррон робили не тільки в Хіхоні, але і в місті Аліканте. За часів Карла II втрутилася гільдія пекарів місто Валенсії і викликала в суд майстрів туррона з Аліканте.

З цієї причини виробництво туррона в Аліканте практично зникло, а справжнім і єдиним центром виробництва з тих пір по праву вважається Хіхона.

Історичні дані говорять про існування туррона в місті Sexona (нині Хіхона) вже в шістнадцятому столітті.

Є безліч документів з 1531 року. У літописах Хіхона, написаних Фернандо Галіана Карбонеллі, туррон згадується навіть з чотирнадцятого століття.

Кухар короля Філіпа II, дон Антоніо Мартінес, в своїй різдвяній книзі буквально говорить, що "в кожному будинку пахне медом Хіхони", оскільки в кожному з них на Різдво обов'язково готувався туррон.

У документі від 1582 року з міста Аліканте зазначено, що з незапам'ятних часів, щороку перед Різдвом замість зарплати робітникам видавали туррон.

З плином часу десерт став традиційним гостем всіх різдвяних свят. Звичай святкувати Різдво з турроном на столі був поширений по всій Іспанії з шістнадцятого століття, проте смаколик був доступний лише багатим людям.

У Хіхоні дуже люблять легенду про виникнення туррона.

"Давним давно іспанський король узяв собі в дружини красуню – скандинавську принцесу і все було у них добре, але тужила "північна" королева за засніженими пейзажами своєї батьківщини. Тоді королю прийшла в голову ідея, і він наказав посадити на всій території королівства мигдалеві дерева, щоб вони своїми білими квітками хоча б навесні нагадували його коханій про вічну зиму. Тисячі дерев були висаджені в долинах між гір, і в королівській родині з тих пір оселилася радість, а місцеві жителі спритно поралися з багатим урожаєм мигдалю, придумавши безліч рецептів, головною з яких був, звичайно ж, – туррон".

На даний час Іспанія є провідним виробником туррона. У Франції цей смаколик називають нугою. У Німеччині така солодка страва носить назву марципан.

Рецепт туррона: Як приготувати смаколик вдома

У виробництві туррона донині використовується мед, мигдаль, інші горіхи і яєчний жовток, карамель.

Складові:

Горіхи – 150 г

Мед – 260 г

Цукор – 200 г

Яєчні білки – 1 шт.

Цукрова пудра – 100 г

Рослинна олія – 1 ч. л.

Приготування:

Підготувати форму: папір для випічки вирізати за формою з бортиками і змастити олією. Форму теж змастити олією без запаху.

Горіхи очистити від шкурок і підрум'янити в духовці або на сковороді. Підійдуть будь-які горіхи: мигдаль, кедрові, фісташки, лісові горіхи.

Мед перекласти в ківш і поставити на плиту.

Розтопити мед.

Додати цукор і варити до 120 °С, приблизно 5 хвилин.

Білок з цукровою пудрою збити до міцної піни, тонкою цівкою влити медовий сироп, не припиняючи збивати. Намагайтеся не потрапляти сиропом по віничку, лийте з краю миски, інакше він (сироп) застигне і потягнеться твердою ниткою. Збивати ще 3-4 хвилини.

Додати теплі горіхи і збити до однорідності.

Викласти медову масу в заздалегідь підготовлену форму.

Вирізати прямокутник з паперу для випічки, змастити його олією і щільно накрити їм горіховий смаколик.

Дати туррону охолонути 2-3 години в холодильнику.

За матеріалами "Їмо вдома"

Читайте також: Історія на тарілці: Шлях цибулевого супу

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme