Сховатися від Google: Як змусити інтернет-гіганта не знати, де ви побували

На Google черговий раз подають до суду через порушення конфіденційності своїх користувачів: цього разу справа стосується відстеження геолокації

Марія Гурська
Журналіст відділу «Життя»
Сховатися від Google: Як змусити інтерне…

Журналіст Depo.ua досліджував, у чому суть справи та як змусити Google припинити відстежувати ваші пересування.

Австралійська комісія з конкуренції і захисту прав споживачів (ACCC) подає в суд на Google: там стверджують, що пошуковий гігант вводив в оману користувачів Android, збираючи дані про їх місцезнаходження без згоди, передає ZDnet. ACCC стверджує, що протягом 2017 і 2018 років Google не інформував австралійців про те, що їм необхідно відключити не лише параметр "Історія місцезнаходжень", щоб запобігти збереженню даних про їх пересування у Google.

Звісно, в реальності стосується це не лише австралійців: якщо вам не дуже хочеться, аби Google постійно відслідковував ваші пересування і ви вимкнули цей параметр - погані новини - ваша історія місцезнаходжень може бути постійно вимкнена, але інтернет-гігант все одно знає, де і коли ви побували.  Справа ось у чому: на сторінці підтримки Google з керування і видалення історії місцезнаходжень раніше повідомлялося, що після її вимкнення "місця, які ви відвідуєте, більше не зберігаються. Коли ви вимикаєте історію місцезнаходжень для свого облікового запису Google, вона вимикається для всіх пристроїв, пов'язаних з цим обліковим записом Google".

Втім, розслідування AP виявило, що це не так. Насправді, вимкнення цієї опції місцезнаходжень заважає Google лише створювати часову шкалу ваших місць перебування, яку ви можете переглядати. Тим часом як більшість додатків і далі будуть відслідковувати вас і зберігати дані про місцезнаходження з відмітками часу на ваших пристроях.

Після чергового скандалу компанія змінила формулювання, попереджаючи, що деякі дані про місцезнаходження можуть і далі зберігатися. Більше того - спростила доступ до вимкнення ще одного налаштування, яке завадить Google збирати дані про ваші пересування (раніше воно була заховане дуже далеко). Якщо ви хочете повністю відключити відстеження місця розташування (що обмежить можливості певних додатків, для функціонування яких це потрібно) вам потрібно також вимкнути"Історію додатків та веб-пошуку".

Як це зробити?

На пристроях Android: зайдіть в Налаштування, потім натисніть Google> Обліковий запис Google> Конфіденційність і персоналізація. Тепер натисніть "Історія додатків та веб-пошуку" і вимкніть налаштування.

 

На робочому столі ноутбуку або планшету (також для iOS): відкрийте Google у новій вкладці, увійдіть до свого облікового запису, якщо ви ще не ввійшли в систему, клацніть на зображення свого профілю (у верхньому правому куті), а потім натисніть Налаштування облікового запису Google. Тепер натисніть Конфіденційність і персоналізація> Відслідковування дій. Натисніть перемикач "Історія додатків та веб-пошуку". Поки ви це робите, переконайтеся, що у вас також вимкнена історія місцезнаходжень.

 

Втім, врахуйте, навіщо вам це потрібно. Здебільшого Google використовує ваше місце розташування для орієнтованих на геолокацію рекомендацій. Це, як мінімум, показ прогнозу погоди. І звісно ж, такі дані використовуються у рекламних цілях: для рекомендацій подій та закладів неподалік від вас, тощо.

Звісно, геолокація - не єдине, що про вас знає інтернет-гігант. Кожен пошук, який ви виконуєте, кожне відео, яке ви дивитеся, кожен маршрут, яким проходите, все, що ви купуєте, ваші вподобання, ваш приблизний дохід, стать, вік, голос, ваше обличчя і багато іншого - майже ідеальне досьє.

Фактично, ваші дані - це валюта, якою ви платите Google, атже у боротьбі за увагу споживачів інтернет-компанії вже давно намагаються персоналізувати свої послуги і пропонувати якомога більш індивідуальний контент, що дозволяє йому натрапляти чітко на свого споживача. Без сумніву, це робить і ваше життя більш комфортним.

Але ціна за індивідуальні пропозиції - ваша конфіденційність. Щоб пропонувати те, що, ймовірно, сподобаєтся саме вам, компанії дізнаються,чим ви цікавитеся, і більша частина цієї інформації збирається у кращому випадку - за невеликого інформування і згоди, у гіршому - зовсім без вашого відома. 

Якщо ваша конфіденційність вам дорожча від комфорту, то ось мінімальний список налаштувань, які ви можете змінити просто зараз.

Відвідайте сторінку відстеження активності Google.

Прокрутіть сторінку вниз і вимкніть  відстеження для кожної категорії, торкнувшись синього значка у формі пігулки в правій частині сторінки.

Серед них інформація про пристрій, голосові і звукові активності, історії пошуку YouTube і історії перегляду YouTube, персоналізована реклама,

Щоразу коли з'являтиметься вікно підтвердження, натискайте кнопку "вимкнути", щоб затвердити зміну.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme