Рослинне молоко: У чому користь, як обрати й приготувати самостійно – поради тренера "Зважених та щасливих"

Рослинне молоко є одним із найпопулярніших продуктів серед прихильників здорового харчування. Однак далеко не кожен, хто його вживає, знає про користь і шкоду цього продукту. Іноді люди просто слідують трендам, а це може нести за собою низку ризиків

Журналіст стрічки новин
Рослинне молоко: У чому користь, як обра…
Фото: Instagram Марини Боржемської

Ми зібрали усю необхідну інформацію для тих, хто ще вагається, чи переходити на рослинне молоко, або вже вживає його, бо "так модно". Також Depo.ua ділиться корисними порадами від тренерки "Зважені та щасливі" Марини Боржемської, яка детально описала, у чому перевага цих продуктів та чи можуть вони повноцінно замінити тваринне молоко.

До речі, раніше ми розповідали про те, у чому користь козячого молока, а також про шість причин почати його пити.

Що таке рослинне молоко

Рослинне молоко – це напій з рослинних інгредієнтів, який за виглядом і смаком нагадує звичне нам молоко. Його отримують шляхом замочування горіхів, насіння, бобових чи зернових з подальшим їхнім подрібненням та вижиманням. Такий напій зазвичай вживають люди, яким не підходять тваринні молочні продукти з тих чи інших причин. Найчастіше це вегани, сироїди, або ті, хто постує. Однак є люди, які відмовляються від тваринного молока через різні добавки, які додають під час його виробництва.

Які є види рослинного молока

рослинне молоко

На сьогодні існує багато видів рослинного молока. Його роблять з горіхів (мигдалю, кокосу, фісташок, кеш'ю, макадамії, бразильського горіха, волоського, пекана і фундука), рису (білого, коричневого і дикого), сої, вівсянки, гречки, ячменю, проса, кіноа, арахісу. Є й молоко з насіння – макове, кунжутне, конопляне, соняшникове та гарбузове.

Кожен вид такого молока має свій відтінок та смак. Часто виробники додають до нього прянощі – корицю, ваніль, морську сіль, підсолоджувачі. Розглянемо особливість найпопулярніших видів такого продукту.

Соєве молоко

Соєве молоко

У його складі міститься багато калію, магнію, білків та жирних кислот. Користь цього продукту у тому, що він сприяє зниженню рівня холестерину, поліпшенню кровообігу і загоєнню ран. Однак соєве молоко не рекомендують вживати людям із захворюваннями щитоподібної залози, оскільки деякі вчені вважають, що воно може уповільнювати продукцію її гормонів.

Рисове молоко

рисове молоко

Такий продукт теж багатий на калій, магній, а до того ж ще містить клітковину, вітаміни B3, B6, залізо і мідь. Його важливо вживати людям, які не знають, як впоратися з безсонням, відчувають стрес, хронічну втому, що позначається на стані шкіри та роботі травної системи. Рис не містить глютену, тому молоко з нього підійде для людей з непереносністю цього білка.

Вівсяне молоко

молоко вівсяне

Воно містить багато клітковини, тому є ситним і зміцнює травну систему. До того ж до складу продукту входять вітаміни групи В, кальцій, фосфор, залізо та антиоксиданти.

Вівсяне молоко нормалізує обмін речовин і має низьку калорійність, тому підходить тим, хто хоче схуднути або не набрати зайві кілограми. Варто зазначити, що до його складу входить глютен.

Мигдальне молоко

молоко мигдальне

Таке молоко корисне тим, що містить фосфор, кальцій, цинк, марганець, мідь та калій. До того ж воно багате на вітамін Е, що робить його корисним для шкіри та волосся. Мигдальне молоко покращує роботу серцево-судинної системи та позитивно впливає на ріст м'язів.

Кокосове молоко

молоко кокосове

Не менш корисним за інші є й кокосове молоко. Воно має низьку калорійність і швидко засвоюється організмом. У його складі – Омега-3, вітаміни групи B, мідь, натрій, селен, кальцій, фосфор, залізо, магній та жирні кислоти. Цей продукт відмінно впливає на серцево-судинну і шлунково-кишкову системи, стабілізує рівень гемоглобіну, вміст глюкози й холестерину в крові. До того ж він покращує роботу мозку і прискорює набір м'язової маси.

У чому користь рослинного молока

молоко рослинне

Тренерка проекту "Зважені та щасливі" Марина Боржемська наголошує, що рослинне молоко є дійсно корисним для організму, однак повністю воно замінити продукт тваринного походження не може.

  • Завдяки високому вмісту вітаміну Е, кальцію, заліза, цинку, міді та калію рослинне молоко сприяє покращенню стану шкіри та нігтів.

  • Вітамін групи В, який також входить до складу рослинного молока, позитивно впливає на нервову систему. 

  • У всіх цих напоях міститься рослинний білок, який може замінити тваринний (але тільки частково). За словами Боржемської, білок в соєвому молоці – найбезпечніший. Він добре засвоюється і містить безліч амінокислот.

Чому рослинне молоко не здатне замінити тваринне

Попри значну популярність рослинного молока, тренерка наголошує, що воно не здатне повністю замінити продукти тваринного походження. Це не дивно, адже в такому молоці немає білка, який містить в собі розчинні форми кальцію, що легко засвоюється організмом. До того ж деякі види рослинних аналогів молока в кілька разів жирніші традиційного.

рослинне молоко - мигдальне

"Наприклад, кокосовий напій має жирність 24%, тоді як пастеризоване коров'яче молоко найчастіше – 2,5 або 3,6%. Не забувайте також, що горіхи – сильний алерген. Тому вживання напоїв з горіхів може викликати харчову непереносність", – нагадує тренер.

Його можна вживати як джерело додаткових вітамінів, однак повністю відмовлятися від звичайного молока, якщо для того немає серйозної необхідності, не варто. 

На що варто звернути увагу при виборі рослинного молока

Тренер радить завжди читати склад рослинного молока.

"Тому що часто виявляється, що це просто солодкий "молочний напій". У складі можна знайти консерванти, стабілізатори та емульгатори. Але найголовніше, що виробники часто додають цукор", – каже вона. 

Якщо у складі продукту буде лецитин, то не варто боятися його вживати, адже цей фосфоліпід корисний для печінки, мозку та нервової системи. 

Як самостійно зробити рослинне молоко

рецепт мигдалевого молока

Якщо ви не довіряєте магазинним продуктам, спробуйте зробити рослинне молоко самостійно. Це зовсім неважко, а результат приємно здивує. Найпопулярнішим рослинним молоком домашнього приготування є мигдалеве.

  • Промийте сирі горіхи та залийте їх теплою водою. Вони повинні настоятися як мінімум чотири, але краще – ніч.
  • Обдайте ядра мигдалю окропом, щоб спростити очищення від шкірки.
  • Помістіть очищені ядра в блендер і залийте водою в пропорції 1:1.
  • Перемелюйте до однорідної маси, уникаючи нагрівання.
  • Додайте ще трохи води та перемелюйте близько 30 секунд.
  • Отриману масу процідіть через багатошарову марлю або френч-прес з дрібною сіткою.

Такий напій можна зберігати близько трьох днів. До речі, за таким же рецептом можна готувати молоко й з інших видів горіхів, а також насіння.

Читайте також: Як почати худнути і не зірватися: Поради від тренера "Зважених та щасливих" Боржемської

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme