Росія засекретила інформацію про маршрут етапування Сенцова

Інформація про етапування українського режисера Олега Сенцова засекречена. Місце його знаходження невідомо і не підтверджено офіційними документами
Depo.Життя
22 березня 2016 08:46
ФОТО: depo.ua

Про це заявив адвокат Сенцова Дмитро Дінзе, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Інформація про етапування засекречена, щоб уникнути втечі з етапу або інших неправомірних дій зі сторони третіх осіб, які можуть бути зацікавлені у звільненні або здійсненні якихось протиправних дій. Адвокатам цю інформацію не дають", - пояснив адвокат.

Він уточнив, що в період етапування не контактував з Сенцовим і куди його направляють не знає.

Він уточнив, що правозахисники також не мають інформації, тому що внутрішньої документації щодо конкретного етапу людини вони знати не можуть – це домисли, здогадки.

"Таку інформацію міг сказати Олег, якому співробітники повідомили про те, куди він їде. Така інформація могла бути тільки з вуст Сенцова, але не з документів. Тільки коли будуть документи або який-небудь співробітник федеральної служби виконання покарань виступить і офіційно дасть реліз про те, куди він може бути доставлений і куди він повинен приїхати, можна говорити точно. А поки це припущення", - сказав Дінзе.

Дінзе сумнівається, що інформацію про маршрут етапування Сенцова можуть дати українському консульству. У той же час, він підкреслив, що дізнатися про місце перебування ув'язненого можуть представники цивільно-спостережних комісій. Вони можуть входити в СІЗО і колонії у рамках виконання своїх службових повноважень.

Нагадаємо, що раніше російські правозахисники повідомили, що засудженого українського кінорежисера Сенцова, який перебував у Челябінську на етапуванні до Якутії, відправили далі. Проте точне місце його перебування досі невідоме.

Члени Асоціації незалежних спостерігачів Росії Микола і Тетяна Щур почали кампанію з пошуку колонії, в яку був етапований Сенцов.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя