Чому не можна відмовлятися від вечері

Яка думка першою приходить в голову, коли ми замислюємося про схуднення? Правильно, не вечеряти. Причому, чим рішучіше настрій, тим раніше настає година «Х», після якої вхід на кухню заборонений

Чому не можна відмовлятися від вечері…

Не їсти після 16:00, 18:00, 20:00 - напевно, ти сто разів вже чула про подібні досліди. І що? Поклавши руку на серце, скажемо: допомагає мало, ненадовго і не всім. Чому? Тому що від вечері відмовлятися не можна, радить ДеПо.

Частина перша. Фізіологічна

У кожному підручнику з харчування чорним по білому написано: харчування має бути своєчасним. А це означає, що наш організм розраховує отримувати харчування своєчасно, а ще краще - в один і той же час.

Якщо ти безліч років підряд їла близько опівночі, а потім вирішила перенести останню їду на 18:00 - твій організм зазнає «шоку». О першій годині він починає обурюватися: «Де їжа?». У крові знижується рівень цукру, тут же з'являється нервозність, практично неможливо заснути. А якщо ти все-таки задрімаєш, долічивши слонів-газелей-баранчиків до дев'ятої сотні - сон буде поверхневим і неспокійним.

Крім того, для обміну речовин не існує поняття «Потрібно схуднути», ну не розуміє він слів і мислеформ. Він прагматичний і працює приблизно так: якщо їжі недостатньо, значить сталося щось нехороше, і пора включати режим економії. Так-так, не витрати, а економії. А тому не сумнівайся: все, що тільки можна відкласти про запас, він відкладе. Адже, раптом його взагалі скоро годувати перестануть.

Висновок: перерви між їдою повинні складати не менше 4-5 годин. А остання їда - за дві-три години до того, як ляжеш до ліжка. Це, звичайно, може бути і сім вечора. Тільки якщо ти відправишся на бічну в десять. При такому режимі і нічний відпочинок буде повноцінним і наказу поповнювати засіки не поступить.

Частина друга. Гастроентерологічна

З точки зору лікарської, практично усі захворювання органів травлення передбачають регулярне і дробове харчування. Інакше постійних загострень не уникнути. Дванадцяти-чотирнадцятигодинна перерва між вчорашнім підвечірком і сьогоднішнім сніданком може привести до того, що до обіду доведеться приєднувати ліки від шлунку.

Висновок: відмовлятися від вечері можна тільки при стовідсотковому здоров'ї «живота». А у кого воно є?

Частина третя. Експериментально доведена

Помилковість відмови від вечері в цілях схуднення підтвердили американські дослідники. Вони вивчали вплив на схуднення всіляких чинників. Так от, при тривалому спостереженні впродовж декількох років відмова від вечері не показала ніякого впливу на зниження маси тіла.

Обгрунтування дуже просте і переконливе: для того, щоб стрілка вагів залишалася нерухомою, кількість «з'їдених калорій» повинна дорівнювати калоріям витраченим. Усі коливання як в один, так і в інший бік - свідоцтво дисбалансу. Якщо кількість з'їдених калорій більша за витрачені - вага збільшується, якщо менше - зменшується.

Тому принципової різниці для організму немає. Отримає він цілий празький торт уранці або увечері - торт все одно залишиться тортом. І 3-4 тисячами ккал.

Висновок: для твоєї стрункості грає роль не час, а кількість їжі. Просто не забувай, «що» і «скільки» ти їси.

Частина четверта. Процентна

Усе вищесказане зовсім не означає, що можна наїдатися на ніч. А відсотковий розподіл добової калорійності (25% на сніданок, 30-40% - на обід і легкий підвечірок, і 15-20% на вечерю) з'явився виключно заради здоров'я. Оскільки основні енерговитрати припадають до 16-17 годин, то і відповідна їжа має бути калорійнішою. У цій ситуації організм не відчуватиме ніякого дефіциту, голова боліти не буде, а ти зможеш нормально працювати.

Правда, з будь-якого правила є виключення. При роботі в другу зміну, «плаваючому» і «нічному» графіку, максимально велика їда, що відповідає обіду, повинна припадати на розпал робочого «дня».

Висновок: Якщо припустити, що денна калорійність раціону харчування, при якому худнути найбезпечніше і легко, складає 2000 ккал (це на 300-500 ккал менше середньостатистичного раціону), то на вечерю повинно припадати близько 400 ккал.

Частина п'ята. Гастрономічна

Для того, щоб приготувати правильну вечерю, треба обирати продукти, які перетравлюватимуться в середньому близько 3 годин. «Спринтери», що покидають організм за годину-півтори, для вечері не годяться: відчуття голоду з'явиться до того, як ти заснеш. А лягати спати відразу після їжі теж не добре. Тому соки, бульйон і какао відміняються.

Втім, як і інша крайність - «марафонці», що живуть в шлунку 4-5 годин. До них відносяться смажене м'ясо, печінка, сирокопчена риба, блюда на основі квасолі і гороху. Золота середина - це яйця, салат зі сметаною, тушкована риба, відварена картопля.

Висновок: 5 «правильних» вечерь на швидку руку по 400 ккал кожна.

1. Відвари 100 г макаронних виробів з твердих сортів пшениці. Розігрій на сковорідці 200 г суміші морепродуктів, додай декілька столових ложок томатного соку.

2. 200 г рибного філе запечи в мікрохвильовій печі/духовці (без додавання олії), на гарнір відвари 2 середніх картоплини. Цілий помідор поріж часточками, посип сухим базиліком, посоли і збризни декількома краплями лимона.

3. Велику миску листового салату (300-400 г) заправ сумішшю з однієї столової ложки маслинової олії, чайної ложки лимонного соку, чайної ложки гірчиці. Зроби бутерброд: скибочка цельнозернового хліба і шматочок відвареної курячої грудки.

4. Протушкуй на 2 ст. ложках соняшникової олії дрібно порізаний лук, помідор і 100 г шампіньйонів. Збий 4 яйця і вилий на сковорідку.

5. 200 г нежирного сиру і 4 галетных печива.

Раніше ДеПо розповів, як залишатися стрункою без усяких дієт: поради дієтолога.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme