Піар на мові: Як Ніцой суржиком "воює" за українську

Українська письменниця і активістка Лариса Ніцой вкотре намагається привернути увагу до своєї персони. Тема неоригінальна - засилля російської у сфері обслуговування

Так, Ніцой зчинила скандал у потязі, яким охоче похизувалася у Facebook.

Письменницю обурила стюардеса, яка звернулася до нею російською.

Вичитавши дівчину, Ніцой вирушила скаржитися до директора потягу, а у соцмережі звернулася до міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

"Пане міністре транспорту, #Омелян, чи не підкажете ще й Ви, чому в потязі 732 оголошення державною мовою додатково дублюються: "Обережно, двері зачиняються - Астарожна, двєрі закриваюцца"? З часів Незалежності (скоро як 30 років) в Україні всі вивчають у школах УКРАЇНСЬКУ мову! Для кого те дублювання? Для окупантів? Уже роздяглися і чекаємо?" - написала активістка.

До її слів у мережі поставилися по-різному. Деякі схвалюють таку боротьбу, інші ж вважають її навмисним розпалюванням ворожнечі між українцями.

Безсумнівно у доданому відео привертає увагу і те, що сама "борчиня" українською володіє недосконало і російських вкраплень не цурається.

"... і ті, хто з тєлєжками проходять, оці, що чай і каву роздають", - обурюється Ніцой на суржику.

Важко сперечатися, що своїм виступом Ніцой досягла єдиного - привернула увагу до власної персони. Себто, розпалила скандал і поспішила ефектно розповісти про нього у мережі. Не полінувалася і на відео записати, як вичитує співробітницю "Укрзалізниці".

Виступ виявився вдалим - пост розлетівся у ЗМІ та й російські медіа миттєво взяли його на знамена, швидко застрочивши про "русофобію". Хоча піар на гарячих темах - коли людина робить дуже незначні кроки, але роздуває навколо них цілі історії, або ж безперервно обурюєтся чиєюсь поведінкою - відходить в минуле, іншими технологіями самопрезентації Лариса Ніцой, схоже, не оволоділа. От і хапається за залишки популістичного тренду, коли "скандаль" важливіше за "дій".

Насправді письменниця не може не розуміти, що користі з таких історій - нуль. Адже наїздами і страханнями мову, як і будь-що у світі, популяризувати нереально.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна