Олія авокадо: Користь та переваги над соняшниковою

Олія авокадо набагато корисніша за більш розповсюджену у наших широтах соняшникову олію 

Журналіст відділу «Життя»
Олія авокадо: Користь та переваги над со…
Фото: Pixabay

Хоча олію авокадо також широко вискористовують у косметичних цілях, Depo.ua розповідає про її переваги як харчового продукту. Про користь авокадо ми вже писали раніше. 

Олія авокадо: користь

авокадо

Олію з відомого фрукту мексиканського походження роблять вже багато століть, проте популярною вона стала не так давно. 

Харчова цінність олії авокадо

Калорійність: 884 ккал на 100 грамів

білки – 0 грамів

вуглеводів – 0 грамів

жири – 100 грамів.

Вітаміни та мінерали

А

Е

РР

D

В

Магній

Калій

Залізо

Фосфор

Кальцій

Марганець

Натрій

Йод

Омега-3 – 0,957 мг.

Омега-6 – 12,53 мг.

Найбільші переваги цього виду олії – велика кількість вітаміну Е, який є потужним антиоксидантом і запобігає появі запалень, утворенню пухлин. Також цей вид олії – потужний омолоджувач організму, адже допомагає виводити вільні радикали і посилює захисні сили організму. Завдяки вживанню авокадової олії можна підвищити та зміцнити імунітет. 

Завдяки великому вмісту жирних кислот Омега-3 і Омега-6 стабілізується робота серця та судин. Олія авокадо допомагає позбавитися "поганого" холестерину, через який і утворюються так звані бляшки, які є передвісником атеросклерозу і тромбозу.

Помірне вживання авокадової олії дозволить покращити склад крові і збільшить кількість червоних кровотворних тілець.

Одразу ж покращиться робота ШКТ: олія нормалізує моторику кишечника та виділення жовчі, сприяє загоєнню виразок. 

Неоціненний вплив олії авокадо на нервову систему, завдяки потужному вмісту вітамінів групи В, а саме B1, B2, B3, B6, лецитину, магнію. Цей вид олії покращує настрій та допомагає досягти гормонального балансу – він коорисний для вагітних і тих, хто годує грудьми. Помірне вживання олії авокадо у їжу допоможе поліпшити розумові здібності та підвищити працездатність.

Олія авокадо рідко викликає алергічні реакції і підходить для раціону дітей та дорослих. Свої переваги вживання є як для жінок, так і для чоловіків. Окрім позитивного впливу на вагітність і лактацію, олія полегшує передменструальний синдром та допомагає під час клімаксу. Чоловікам також варто вживати авокадову олію, адже вона посилює потенцію і є гарною профілактикою для лікування та профілактики таких хвороб як хронічний простатит й аденома передміхурової залози. Ті жінки та чоловіки, які страждають на безпліддя, можуть спробувати застосовувати у їжу олію авокадо, яка у складі комплексної терапії допоможе розв'язати проблему. 

Важливо купувати високоякісну олію авокадо, ознаками якої є темна скляна тара та насичено зелено-жовтий колір середньої в'язкості. Зберігати олію варто при кімнатній температурі і в жодному разі не заморожувати чи охолоджувати, адже у таких випадках жири окислюються і формується осад. 

Шкода від олії авокадо

  • можлива індивідуальна непереносимість продукту
  • олія авокадо із зелених плодів може викликати діарею
  • якщо маєте проблему із жовчним та жовчовивідними шляхами, краще проконсультуватися у гастроентеролога
  • не варто захоплюватися цією олією, якщо маєте хвору печінку 
  • велика кількість може призвести до ожиріння

Олія авокадо: чому вона краща за соняшникову та оливкову

олія

Завдяки високому вмісту антиоксиданту вітаміну Е олія з авокадо має потужні імунозахисні та омолоджувальні властивості. Наприклад, в оливковій олії цього вітаміну у п'ять разів менше, ніж в авокадовій олії. 

Одна з переваг олії авокадо над, наприклад, соняшниковою, в тому, що соняшник частіше обробляють хімією, а для виготовлення продукту використовують сировину нижчої якості. 

Олія авокадо подібна до оливкової холодного віджиму, але має вищу"точку диму", а тому її краще використовувати для смаження. Олія авокадо не має яскраво вираженого смаку і підійде для приготування будь-яких страв: від смаженого м'яса чи риби до сирників. 

Єдиний недолік для кулінарів та любителів здорової їжі – чимала ціна і невелика кількість цього виду олії на полицях українських супермаркетів. 

Фото: Pixabay

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme