Неприємний запах з рота: Найдієвіші поради

Проблема неприємного запаху з рота досить поширена, проте є дієві засоби, які допоможуть її подолати

Неприємний запах з рота: Найдієвіші пора…

Depo.ua розкаже, як повернути свіже дихання. Раніше ми розповідали про шкоду кави і про її особливості. 

Причини поганого запаху з рота

зуби щітка

Хтось  намагається замаскувати неприємний запах з рота за допомогою жуйки чи спреїв, а хтось хоче з'ясувати причину його появи. Адже краще  не приховувати наслідки проблеми, а встановити її походження. Існує чимало станів, які можуть викликати неприємний запах з рота. 

Порушення в роботі шлунково‑кишкового тракту

Неприємний запах з рота може виникати при порушенні роботи органів травної системи, при деяких порушеннях метаболічної системи, наприклад, діабеті, чи при проблемній роботі печінки або нирок. У такому випадку треба звертатися до лікарів, які спеціалізуються на роботі відповідних органів та систем. Краще розпочати з візиту до сімейного лікаря, який, ознайомившись із проблемою, направить вас до відповідного спеціаліста.

Рефлюкс чи гастроезофагеальна рефлюксна хвороба також сприяють поганому запаху. У такому випадку потрібно звернутися до гастроентеролога і тримати хворобу під контролем за допомогою дієти чи прописаних препаратів. 

Бактерії на язику та нечищені зуби

Найпоширеніша причина поганого запаху – нечищені зуби та бактерії на язику. Як відомо, у людському роті – найбільша кількість бактерій, а після їжі у нас між зубами залишається чимало решток, що і спричиняє процес гниття та виділення відповідного запаху. При цьому вчені дослідили, що запахи з рота, де живуть бактерії, можуть бути різними: від трупного до туалетного. 

Головне – стежити за гігієною порожнини рота, адже бактерії зумовлюють появу карієсу та каміння, від яких потім потрібно позбавлятись у стоматолога. Окрім ретельного чищення зубів, потрібно чистити зуби за допомогою нитки. Не нехтуйте оглядами у стоматолога хоча б раз на рік. Зуби потрібно чистити професійною пастою декілька разів на день, в ідеалі – після кожного прийому їжі.

Щодо бактерій на задній поверхні язика, то вони харчуються відмерлими частинками і також мають специфічний запах. У боротьбі з цією проблемою допоможуть чистка зубів та полоскання ротової порожнини спеціальними рідинами чи водою з ефірними оліями. 

Їжа

Різна їжа, напої мають свої неповторні смаки та запахи. При цьому йдеться не лише про специфічні цибулю, часник чи сир. При вживанні деяких видів їжі одночасно може утворюватися неприємний запах, який завдає дискомфорту вам та оточенню. 

Гінгівіт

Хвороби ясен також можуть бути причиною появи неприємного запаху з рота.  Його зумовлюють рештки їжі, які потрапляють до "кишень" між зубами та яснами. Гінгівіт може призводити до втрати зубів, тому важливо вчасно звернутися з проблемою до стоматолога.

Сухість у роті та недостатнє утворення слини

Деякі стани ротової порожнини також можуть стати причиною поганого запаху. Наприклад, сухість у роті, яка утворюється через незакритий рот під час сну, або недостатнє виділення слини. Щоб покращити ситуацію, слід тримати біля ліжка склянку води, а у кімнаті влаштувати сприйнятну атмосферу – слідкувати за вологою та температурою в кімнаті. Краще, щоб температура була не вищою за 21 градус, а вологість – не менше 60%.

Щодо утворення слини, то на цей фактор можуть впливати куріння, прийом деяких пігулок та метаболічні стани, наприклад, діабет. Тоді потрібно вирішувати причину проблеми, а не боротися з малою кількістю слини.

Зверніть увагу на достатню кількість їжі в раціоні та на водний режим – пийте більше фільтрованої води. 

Тонзиліт чи синусит

У разі наявності хронічних захворювань, таких як тонзиліт та синусит, потрібно обов'язково звертатися до лікаря-отоларинголога. Через наявність гнию у мигдаликах та запалення у носовій порожнині, запах з рота може бути жахливим. Важливо лікувати першопричину, а не наслідок.

Як позбутися від поганого запаху з рота і освіжити подих 

м"ята

Зазначимо, що лише усунення першопричини неприємного запаху з ротової порожнини, а не маскування проблеми, зможе вам допомогти дієво та надовго. Отже, якщо ви кинули курити, регулярно чистите зуби, відвідуєте стоматолога, сімейного лікаря та проходите профогляди у ЛОРа та гастроентеролога, ендокринолога, тоді можете спробувати на собі ці дієві способи боротьби з неприємною проблемою.

Водний режим

склянка води

Дуже важливо не тільки, що ми їмо, а що і як п'ємо. Наразі науковці стверджують, що тут краще орієнтуватися не на свою вагу, як радили раніше, а на бажання пити чисту просту воду, не замінюючи її на каву, чай, компот чи газовані напої. Завдяки воді ротова порожнина буде зволожена, а метаболізм буде зразковим. Це допоможе і при проблемі поганого запаху з рота.

Рідина для полоскання ротової порожнини

Існує безліч видів такої рідини, тому ви можете обрати її самостійно чи порадитися зі своїм стоматологом. Полощіть рота після кожного прийому їжі, особливо в моменти, коли зубної щітки нема під рукою. 

Очищення язика

Дещо спірна порада, адже дехто вважає це втручанням у "флору" язика, на якому міститься велика кількість бактерій. Проте можна спробувати раз на день очищувати язик за допомогою спеціального шкребка. Робити це зубною щіткою не треба, адже на зубах містяться інші бактерії, які не варто "пересаджувати" на язик.

Очищення зубів

зуби нитка

Окрім ретельного чищення зубів після приймання їжі, варто піклуватися про рот за допомогою зубної нитки. Це допоможе позбутися від решток їжі між зубами, які спричиняють жахливий запах. 

Їжа проти запаху

лайм

Намагайтеся не вживати продукти, які мають різкий запах. Якщо з'їли такий продукт, використовуйте рослинні "освіжувачі": корицю, яблука, селеру, шкірку цитрусових (лимон, мандарин, апельсин), насіння анісу, гвоздику чи петрушку. Також допоможуть м'ята та таблетки з м'ятою. 

"Освіжувачі" для рота не матимуть довгої та потужної дії, як і спеціальні засоби, адже будуть лише маскувати запах, а не боротися з причиною. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme