Медреформою мають займатися лікарі, а не політики, – Ємець

Реформа системи охорони здоров’я України продовжується, але має відбуватися еволюційним шляхом, щоб не допустити помилкового закриття медичних закладів. Для забезпечення інтересів пацієнтів долю реформи повинні вирішувати лікарі, а не далекі від медичної галузі державні службовці

Медреформою мають займатися лікарі, а не…
Фото: Пресслужба МОЗ

Про це міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець заявив в інтерв’ю телеканалу "112 Україна", передає Depo.ua з посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров'я.

"Ми справді повинні забезпечити зменшення кількості ліжко-місць. Але це має відбутися еволюційним шляхом. І це мають вирішувати лікарі-професіонали, а не політики й чиновники: яким шляхом має впроваджуватися система державного медичного страхування. Еволюційно, через рік, ми закриємо той ліжковий фонд, який не потрібен, тому що туди не підуть люди. Ні депутати, ні чиновники цього не повинні вирішувати", – наголосив Ємець.

За словами очільника відомства, в умовах поширення захворювання COVID-19 важливо забезпечити максимальну готовність медичних установ до роботи з пацієнтами.

"Тому я попросив три місяці, починаючи з першого квітня, для того, щоб продовжити термін і не закривати лікарень", – сказав міністр.

У МОЗ нагадали, що відповідно до попереднього плану медичної реформи, до 1 квітня заклади охорони здоров’я, щоб продовжити свою діяльність, повинні підписати угоду з Національною службою охорони здоров’я України.

Нагадаємо, станом на вечір 22 березня в Україні зафіксовано 73 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Сьогодні вночі літак Збройних сил України Іл-76 доправив в аеропорт "Бориспіль" (Київ) з китайського Гуанчжоу першу партію медичного вантажу, серед якого – тести для виявлення коронавірусної інфекції.

Станом на ранок 23 березня від коронавірусу COVID-19 загинула 14 641 людина, кількість заражених коронавірусом зросла до 336 000.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Повільно та не всіх: Хто і як в Україні тестує на коронавірус

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme