Лимонний сік і календарик: Топ-10 міфів про сучасну контрацепцію

26 вересня в світі відзначається День контрацепції. Цьому святу вже 10 років, воно було засноване з ініціативи міжнародної організації з питань репродуктивного здоров'я населення планети

Лимонний сік і календарик: Топ-10 міфів…

Всесвітній день контрацепції – це довгострокова кампанія, цільовою аудиторією якої є люди репродуктивного віку. Незважаючи на технічний та інформаційний прогрес, молодь часто не знає про всі можливості контрацепції. А зазвичай просто ігнорує необхідність вживання застосування контрацепції. Особливо це стосується молодих людей 15-25-річного віку.

Головна мета цього свята-акції – скорочення кількості небажаних вагітностей, девіз всесвітнього дня контрацепції: "Contraception: it's Your Life, it's your responsibility" (Контрацепція: це ваше життя і ваша відповідальність")

За офіційною статистикою, в Україні сьогодні фіксується велика кількістю абортів. Величезне число переривань вагітності виконують пацієнткам, які не досягли повноліття. Тому найбільші зусилля спрямовані саме на інформування в форматі лекцій, освітніх акцій під час яких молодим людям розповідають про можливі ризики та як їх уникнути. Часто подібне проводиться в приміщеннях шкіл, або інших навчальних закладах.

Depo.ua теж долучається до акції і пропонує дізнатися про міфи щодо контрацепції.

ТОП-10 міфів про контрацепцію

Від гормональних пігулок матимеш пишні стегна і вуса

Міністр охорони здоров'я України Уляна Супрун, яка останнім часом активно спростовує міфи навколо здоров'я і ліків присвятила велику статтю про гормональну контрацепцію, де все детально пояснюється.

Презервативи – це грубо і ненадійно

Гінекологи твердо ставлять презервативи на одне з перших місць у контрацептивній надійності. За правильного застосування цей показник становить 98%. А рвуться, за різними даними, лише від одного до восьми відсотків, і найчастіше – за неправильного застосування. Варто знати, що латекс – традиційний матеріал для виготовлення презерватива – дуже міцний: вироби з нього можуть розтягатися до 800%. Тому купуючи презервативи, треба ознайомитися з надписами на упаковці: якісні вироби мають відповідати міжнародному стандарту ISO 4074, за яким вони на виробництві проходять обов'язкову перевірку на цілісність.

Презервативи – це найнадійніший захист

Це не зовсім так і не тому, що презерватив може порватися чи має ефективність 90%, але й і з інших причин.

Крім запобігання вагітності, презервативи запобігають захворюванням, що передаються статевим шляхом. Але навіть якщо ви використовуєте презерватив, ви можете підхопити таку хворобу, якщо є навіть мінімальний контакт зі шкірою, і якщо презерватив не повністю покриває весь член. Також якщо презерватив використовують тільки для вагінального сексу, а анальний і оральний секс відбуваються без нього.

Якщо вчасно "витяг" - ти не завагітнієш

Насправді перерваний статевий акт – не панацея. Еякуляція відбувається "назовні", однак настання вагітності можливе навіть у тому випадку, коли сперма потрапить на зовнішні статеві органи жінки. Разом із тим, як би не контролював себе чоловік, але деякі процеси в його організмі відбуваються несвідомо, і частина сперматозоїдів виділяється разом зі змазкою ще до сім'явиверження. Таким чином, перерваний статевий акт – досить ненадійний метод контрацепції.

Якщо жінка годує грудьми, вона не завагітніє

Це переконання, разом з попереднім призводить до величезної кількості небажаних вагітностей. Природою справді передбачено природне запобігання від вагітності для мам, які годують, – так званий період лактаційної аменореї. Але діє він доти, поки не з'явились менструації, за умови годування дитини лише грудним молоком, без догодовувань, за суворого дотримання режиму годування не рідше 7-8 разів на добу. Якщо хоча б одна з цих вимог не дотримується, існує велика ймовірність завагітніти. Щорічно 10% жінок в перший рік після пологів звертається в медичні заклади задля переривання вагітності

Після кожного сексу можна просто випити пігулку "від зальоту"

Препарати екстреної посткоїтальної контрацепції застосовуються після незахищеного статевого акту для попередження небажаної вагітності. Однак треба мати на увазі, що одна така таблетка містить у 6 разів більше гормонів, ніж звичайний гормональний препарат. Часте вживання таких засобів може призвести до порушень гормонального фону, менструального циклу та безпліддя

ВМК – це вчорашній день

Молодь часто вважає що ВМК – внутрішньовагінальна контрацепція (колпачок, спіраль) – не працюють. Насправді це дуже ефективний спосіб, який перевершує навіть таблетки. Звичайно, його не рекомендують жінкам, які не мали дітей через вузькість їхньої шийки матки, бо ВМК може спричинити та викликати біль.

Сік лимона і кока-кола вбивають сперматозоїди

Багато хто чомусь вірить, що обробивши зовнішні статеві органи соком лимона чи колою перед статевим актом, можна створити смертельне середовище для сперми. Сперматозоїди насправді погано переносять таке кисле середовище, але все одно більшість виживе.

Ти не завагітнієш, якщо це в тебе місячне, або якщо це в тебе вперше

Насправді ж після початку менструального циклу можна завагітніти будь-коли: в перший раз після дефлорації і безпосередньо під час менструації. Крім цього, секс під час менструації може зашкодити вашому статевому здоров'ю.

Календарик замість контрацептиву

Дехто намагається вирахувати так звані безпечні дні за календариком, це називається метод розпізнавання фертильності. Плідні періоди також визначають вимірюванням базальної температури тіла й спостереженням за цервікальним слизом. У різні періоди місячного циклу ці показники неоднакові, і за ними можна визначити, коли зачаття найбільш вірогідне, а коли відносно неможливе. Однак це дуже індивідуальний метод і велика вірогідність помилитися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme