Корисні бобри і кишкові бактерії для мозку: Чим здивували вчені за останній час

Смайл придумали щонайменш 3,7 тис. років тому, а кишкова бактерія стимулює розвиток мозку немовлят. Вчені вкотре здивували результатами своїх досліджень

Корисні бобри і кишкові бактерії для моз…

Depo.ua зібрав найцікавіші відкриття світових науковців за останній тиждень.

Емодзі любили ще до нашої ери

Під час розкопок у стародавньому турецькому місті Каркамиш вчені натрапили на глечик, створений орієнтовно 3700 років тому.

Особливого значення б знахідці не надали, але на поверхні посудини виявили абсолютно чіткий смайлик.

Зазначимо, що розкопки тривають вже сім років, а керує ними професор Ніколо Марчетті, археолог з Університету Болоньї.

На думку професора, знайдений смайлик може бути найстарішим у світі.

Бобри рослинам на користь

Бобри здобули +1000 у карму. Принаймні - у розумінні вчених та екоактивістів.

Дослідники зі Стерлінгського університету протягом 12 років спостерігали за трансформацією болотяної місцини, де жила невеличка група бобрів.

За цей період кількість різних видів рослин на місцевості зросла вдвічі.

Як зазначає керівник групи, професор Нігель Вілбі, болота надзвичайно важливі для біорізноманіття землі. Вони виконують функцію водного резервуару і навіть водного фільтру, тому їх навіть називають "нирками природи". Але екологи б'ють на сполох, адже болота поступово зникають.

А от бобри цьому процесу заважають. За 12 років дослідження бобри створили 195 метрів греблі, 500 метрів каналів і численні ставки, навколо яких з'явилася різноманітна рослинність.

Немовлята ще в утробі можуть відрізняти рідну мову

Дослідження медичного центру Університету Канзасу показало, що вже за кілька днів до народження немовля розрізняє мови. Звуки змазуються, зате ритм мови дитина вже вловлює.

В рамках дослідження жінки на останніх термінах вагітності слухали запис, на якому говорили спершу англійською, а потім японською мовою. Вчені вимірювали ритм серцебиття плоду, який змінювався одночасно з мовою.

Раніше було відомо, що у кілька днів дитина змінює ритм смоктання соски, коли дорослі починають спілкуватися іноземною мовою.

Галактика сформувалася ударами?

Спостереження вчених університету Кентуккі довели, що у диску Чумацького шляху (розташуванні зірок - ред.) наявна певна асиметрія. Брижі вчені інтерпретували як сліди стародавніх (0,85 млрд років тому) зіткнень гігантської сили. Припускають, що "стукатися" могли з карликовою галактикою Стрілець.

"Ніби гігантський човен пройшов крізь зірки, розсунувши їх в різні боки", - стверджують дослідники, пояснюючи, що подібні удари і їхні наслідки задали головні особливості нашої галактики.

Розвиток мозку залежить від... бактерій?

Наявність у кишківнику однорічних немовлят бактерії бактероїду позитивно впливає на розвиток розумових здібностей.

До такого висновку дійшли вчені медичної школи Університету Північної Кароліни. Вчені зробили бактеріальний аналіз стулу 89 малюків, яким виповнився рік.

А вже у два роки діти пройшли тест на розвиток моторики, сприйняття та мовленнєвих навичок.

Як виявилося, ті, у чиїх кишківниках були бактероїди, склали тести краще.

Втім, діти, у стулі яких спостерігалося більше біорозмаїття бактерій, навпаки, виявилися слабшими за однолітків.

Дослідники зазначають, що їхнє відкриття конфліктує з роботами інших науковців. Тоді було доведено, що велика кількість видів бактерій захищає від астми та діабету.

Вчені стверджують, що давати окремі рекомендації з підгодовування немовлят поки що рано. У будь-якому разі, такі поради можуть бути доцільними для дітей, яким не виповнився рік.

За матеріалами західних ЗМІ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme