Як впоратися з нічним голодом: 5 способів

Тужлива осінь змушує нас вечорами йти до холодильника, втративши всяку волю. Як боротися з нападами голоду?

Як впоратися з нічним голодом: 5 способі…

Причин нічного голоду декілька: 

1. Хвороби шлунково-кишкового трактунаприклад, виразка шлунку. Варто відвідати гастроентеролога.

2. Дієти. Нічого дивного - саме низькокалорійні дієти, обмеження в їжі змушують наш організм наполегливо вимагати поповнення енергії. А найпростіше її отримати саме з їжі.

3. Брак часу вдень на повноцінний обід. Увечері, коли з'являється час просто відпочити, приходить справжній голод. А телевізор наполегливо підкидає красиву рекламу смакоти.

4. Самотність. Ця проблема, на відміну від перших трьох - уже чиста психологія. Голод тут - «емоційний».

5. Звичка багато їсти. Якщо ви вдень змітаєте все підряд, то організм, звикнувши до режиму нон-стоп, потребуватиме свого і вечорами.

Деякі дієтологи вважають, що не так вже погано їсти пізніми вечорами. Головне, щоб був нормальний природний апетит. Але лікарів більше хвилює кількість і якість з'їденого. Тобто миска салату, нехай навіть і велика, але без майонезу - це нормально. А шматок білого хліба з ковбасою - вже ні.

Проблема у тому, що все, що ми бачимо і хочемо вечорами, з'їдається дуже швидко. А щоб до мозку дійшов сигнал про насичення, потрібно не менше 20 хвилин. Цукор у крові підвищується приблизно через 10 хвилин після їжі. А усвідомлюємо ми, що вже наїлися - ще пізніше. А за 10 хвилин можна з'їсти гору шкідливостей.

5 способів боротьби 

1. Привчіть себе їсти вдень. Як мінімум тричі. Можна з'їсти навіть шкідливе тістечко, але тільки у першій половині дня.

Дієтологи радять: «заборонених» продуктів не існує. Нехай вони будуть у вашому житті, але не більше 10% від загального обсягу їжі. Це може бути навіть шматок торта, але не два-три, а один. Отримайте подвійний обсяг щастя - від усвідомлення того, що це смачно та розуміння, що ви з'їли це вдень, і калорії встигнуть перегоріти.

2. Випийте води. Насправді стакан води (тільки не холодної), випитий повільно, цілком здатний замінити бутерброд. Бо часом, не усвідомлюючи цього, ми хочемо не їсти, а пити. Так організм повідомляє нам про спрагу.

3. Випийте склянку молока з корицею. Якщо любите кефір або ряжанку, вони теж допоможуть полегшити муки голоду. А у тепле молоко можна додати спеції - куркуму, корицю, мелений імбир. Вони, як запевняють науковці, здатні цілком ефективно регулювати напади голоду. Половина чайної ложечки меду з молоком дадуть необхідну глюкозу.

4. Почистіть зуби. Ретельно почистіть, щоб витрачені зусилля не хотілося вбивати шкідливою їжею. А якщо ще й паста буде м'ятною, це відіб'є бажання їсти надовго.

5. Займіть руки. Зазвичай саме бездіяльність перед телевізором у вечірній час змушує що-небудь безцільно хапати і тягнути до рота. В'язання, вишивання хрестиком, розгадування кросвордів, головоломки на кшталт Кубика-рубика - загалом, підберіть собі заняття до душі.

Якщо ж відчуваєте, що це все не допоможе, придушіть зітхання і йдіть вже до холодильника - стверджують дієтологи.

Тільки увімкніть голову. І їжте не ковбасу, заїдаючи солоним огірком, а намажте, наприклад, сир на шматочок чорного хліба. Або покладіть на хрусткі хлібці шматочок сиру, нежирного м'яса. Зазвичай такого бутерброду цілком вистачає, щоб вгамувати голод. І їжте повільно. Пам'ятайте про те, що до мозку дійде тільки через 20 хвилин, що ви вже не голодні, повідомляє ДеПо з посиланням на kp.ru.

Раніше ДеПо розказав про звичок, від яких варто відмовитися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme