Італія не боїться надати Україні "безвіз" через АТО

Італія витупила за надання Україні безвізового режиму з країнами Європейського союзу
Depo.Життя
21 квітня 2016 23:09
ФОТО: depo.ua

Про це у Римі заявив заступник міністра закордонних справ країни Вінченцо Амендола передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Із відкриттям кордонів для українців італійська сторона не бачить загрози для збільшення міграційного потоку з України", -  додав посол України в Римі Євген Перелигін.

За його словами, Україна не є постачальником мігрантів у тих обсягах, які, на відміну від потоку з африканських країн, можуть погіршити внутрішню ситуацію в країні.

З іншого боку, додає дипломат, присутні на Апеннінах українці не створюють проблем для суспільства, а навпаки, допомагають стабілізувати внутрішній ринок праці, зокрема у сфері надання соціальних і домашніх послуг італійським родинам.

Щодо лібералізації візового режиму Рим не висловлює і застережень з приводу збройного конфлікту на Донбасі.

Посол зазначив, за останні 2 роки кількість нелегалів з України до Євросоюзу суттєво не збільшилася, до того ж між Києвом та ЄС функціонує угода про реадмісію осіб.

"Понад мільйон переселенців з Донбасу залишилися в Україні, а не виїхали в країни спільноти. І останнє, зауважує посол, наявність біометричного паспорта дає гарантію, що навіть нелегал буде ідентифікований і повернений в Україну", - додав дипломат.

Італійці підтримують продовження санкції проти Росії до повного виконання Мінська-2.

Нагадаємо, що 21 квітня, Єврокомісія рекомендувала Європарламенту схвалити безвізовий режим з Україною

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що  безвізовий режим  може бути запроваджений вже цього літа.

У свою чергу, міграційна служба потішила, що поїхати в ЄС без віз зможуть одразу понад мільйон українців.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя