Єврокомісія запропонувала дати безвіз українцям (ДОКУМЕНТ)

Європейська комісія пропонує Європарламенту і Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України.
Depo.Влада
20 квітня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Єврокомісія запропонувала дати безвіз українцям (ДОКУМЕНТ)
Єврокомісія запропонувала дати безвіз українцям (ДОКУМЕНТ)

Відповідний документ розміщений на сайті Єврокомісії, передає depo.ua.

"У своєму шостому і останньому звіті (щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації, - ред.) Єврокомісія дійшла висновку, що Україна досягла необхідного прогресу і здійснила всі необхідні реформи, щоб забезпечити ефективне і стійке досягнення інших показників.

На основі цієї оцінки та враховуючи результати постійного моніторингу, який здійснювався з моменту запуску діалогу щодо лібералізації візового режиму Україна-ЄС, Комісія підтвердила, що Україна виконала всі критерії для кожного з чотирьох блоків другої фази ПДВЛ, і що вона представить на початку 2016 року Законодавчу пропозицію внести зміни в регламент (EC) № 539/2001, вносячи Україну в список безвізових країн", - йдеться в документі.

"Комісія зобов'язана ввести безвізовий режим для подорожей на короткий термін до Європейського Союзу громадянам України, які мають біометричні паспорти, оскільки всі цільові показники, встановлені в плані дій для візової лібералізації, були виконані українським урядом", - додали в Єврокомісії.

При цьому в документі не вказується жодних додаткових умов щодо запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС.

Як відомо, після цього пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру узгодження між країнами-членами Євросоюзу та на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті забирає не менше місяця (зокрема, має бути призначений доповідач та відбуваються дебати та комітетські слухання). Після схвалення в ЄП він має бути затверджений Радою ЄС.

Таким чином, згідного цього графіку,  рішення може набути чинності лише в липні.

Нагадаємо, раніше глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Україна і Грузія виконали вимоги, необхідні для лібералізації візового режиму з ЄС.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада