Єврокомісія запропонувала дати безвіз українцям (ДОКУМЕНТ)

Європейська комісія пропонує Європарламенту і Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України.
Єврокомісія запропонувала дати безвіз українцям (ДОКУМЕНТ)
Єврокомісія запропонувала дати безвіз українцям (ДОКУМЕНТ)

Відповідний документ розміщений на сайті Єврокомісії, передає depo.ua.

"У своєму шостому і останньому звіті (щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації, - ред.) Єврокомісія дійшла висновку, що Україна досягла необхідного прогресу і здійснила всі необхідні реформи, щоб забезпечити ефективне і стійке досягнення інших показників.

На основі цієї оцінки та враховуючи результати постійного моніторингу, який здійснювався з моменту запуску діалогу щодо лібералізації візового режиму Україна-ЄС, Комісія підтвердила, що Україна виконала всі критерії для кожного з чотирьох блоків другої фази ПДВЛ, і що вона представить на початку 2016 року Законодавчу пропозицію внести зміни в регламент (EC) № 539/2001, вносячи Україну в список безвізових країн", - йдеться в документі.

"Комісія зобов'язана ввести безвізовий режим для подорожей на короткий термін до Європейського Союзу громадянам України, які мають біометричні паспорти, оскільки всі цільові показники, встановлені в плані дій для візової лібералізації, були виконані українським урядом", - додали в Єврокомісії.

При цьому в документі не вказується жодних додаткових умов щодо запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС.

Як відомо, після цього пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру узгодження між країнами-членами Євросоюзу та на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті забирає не менше місяця (зокрема, має бути призначений доповідач та відбуваються дебати та комітетські слухання). Після схвалення в ЄП він має бути затверджений Радою ЄС.

Таким чином, згідного цього графіку,  рішення може набути чинності лише в липні.

Нагадаємо, раніше глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Україна і Грузія виконали вимоги, необхідні для лібералізації візового режиму з ЄС.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада