Філарет закликав православ’я об’єднатися в єдину церкву

Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет вважає, що Вселенський патріарх не проти статусу Київського патріархату, однак для визнання Української православної церкви (УПЦ) в статусі патріархату – треба об’єднатися

Про це він повідомив під час брифінгу, передає Depo.ua

Філарет зауважив, що необхідно створити в Україні одну православну церкву.

"І тому наше завдання – об’єднувати все православ’я в єдину церкву. А для того, щоб об’єднуватися з тими, хто не об’єднався ще з нами, треба самим бути єдиними. І тому перше, що ми маємо зробити, – зберігати єдність нашої Української православної церкви. І на цій позиції я стояв і стою – єдина Українська православна церква", – поясив він.

Нагадаємо, дещо раніше Філарет заявив, що Епіфаній не може нічого робити всередині церкви без його згоди.

Довідка: 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися в єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники РПЦ (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять до ПЦУ.

5 січня 2019 року у Стамбулі було підписаноТомос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його Епіфанію.

13 травня почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що він, як і предстоятель ПЦУ Епіфаній, уповноважений скликати Собор.

14 травня на богослужіння до Філарета приїхали лише чотири єпископи з понад 60.

 

Читайте також: Демарш Філарета: Чим закінчиться перше випробування на міцність ПЦУ

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна