Епіфаній привітав християн, які святкують Різдво 25 грудня

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній привітав християн, які святкують Різдво 25 грудня

Епіфаній привітав християн, які святкуют…
Фото: EPA

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на сторінку Єпіфанія у Facebook, де митрополит привітав християн з інших Помісних Православних Церков і християн латинського обряду.

"Найщиріші вітання нашим братам і сестрам інших Помісних Православних Церков і християн латинського обряду, які сьогодні святкують подію Різдва Господа нашого Ісуса Христа! Як християни, члени Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви Христової ми радіємо разом з вами та передаємо найтепліші побажання, а також висловлюємо сердечну близькість і братську любов", –  написав Єпіфаній

За його словами, Різдво об'єднує всіх християн, незалежно від календаря, країни проживання або національності.

"Подія Різдва Христового - це те, що об’єднує усіх християн, незалежно від календаря, країни проживання чи національності. Тож нехай світло цього великого свята долає усі перепони та непорозуміння між людьми, прикрашає душі чеснотами християнського благочестя, а серця й вуста єднає спільною подячною молитвою", – зазначено в повідомленні предстоятеля ПЦУ.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної Церкви України (ПЦУ), і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня 2019 року у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу про автокефалію для ПЦУ Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 травня в інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.

11 травня Міністерство культури заявило, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) припинила існування й увійшла до Православної церкви України (ПЦУ).

31 липня Філарет подав у суд на Мінкультури, яке нібито "незаконно зняло з реєстрації УПЦ КП".

4 вересня Окружний адміністративний суд Києва призупинив ліквідацію Української православної церкви (УПЦ) Київського патріархату.

15 вересня суддя Окружного адміністративного суду Києва Руслан Арсирій подав заяви до Вищої ради правосуддя і Генеральну прокуратуру про втручання юристів УПЦ КП в процес здійснення правосуддя.

11 листопада Шостий апеляційний суд Києва ухвалив продовжити ліквідацію Київської патріархії УПЦ. Тоді ж прихильники УПЦ КП та її голови Філарета увірвалися в будівлю Шостого апеляційного адміністративного суду, де розглядали справу про ліквідацію церкви.

5 грудня на засіданні синоду ПЦУ завершили ліквідацію УПЦ КП, а Філарету запропонували очолити місію.

Сам Філарет різко відреагував на рішення Синоду ПЦУ про завершення ліквідації УПЦ КП.

14 грудня Православна церква України провела розширений архієрейський Собор з нагоди річниці створення єдиної помісної церкви.

Тоді ж митрополит ПЦУ Епіфаній оголосив про остаточну ліквідацію УПЦ КП і УАПЦ.

Однак Українська православна церква Київського патріархату заявила, що не є юридично ліквідованою, про що напередодні повідомив очільник ПЦУ митрополит Епіфаній.

 

Читайте також: Рік ПЦУ: Як церква українців дорослішала без Порошенка

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme