"Дифтерія страшніша за кір": Супрун змушує українців вакцинуватися

Колишня в.о. міністра МОЗ Уляна Супрун нагадує українцям, що якщо вони досі не вакцинувалися проти дифтерії, зараз саме час не лише про це подумати, але й запланувати найближчим часом візит до вашого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра і отримати свій захист

Про це вона написала у Facebook, передає Depo.ua.

Супрун розповіла, що варто знати про дифтерію:

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним механізмом. Джерелом інфекції є хвора людина або носій Corynebacterium diphtheriae, яка виділяє токсин. Інкубаційний період хвороби триває 3-10 днів.

Трапляються випадки, коли людина може бути носієм збудника протягом певного періоду часу, але не хворіти. В цьому полягає одна із небезпек дифтерії – людина тривалий час може бути заразною, але про це ніхто не буде знати.

Дифтерія страшніша за кір, бо смертність від неї набагато вища. За статистикою, з тисячі хворих помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті, хто вакциновані. CDC повідомляє, що 99% людей, які мають щеплення від дифтерії, не хворіють.

Симптоми дифтерії: біль у горлі, підвищена температура, набряки слизової ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплий голос, набряк шиї та збільшення лімфатичних вузлів. Також у горлі людей, що захворіли, з’являються плівки, які можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Ускладнення дифтерії: якщо дифтерійний токсин потрапляє у кров, під загрозою опиняються життєво важливі органи – серце, нирки, нервова система. Токсин порушує синтез білка клітинами, що спричиняє загибель клітин.

Вона нагадує, що щеплення від дифтерії мають отримувати усі – і діти, і дорослі протягом усього життя, кожні 10 років. Отримавши щеплення, організм виробляє антитіла, які нейтралізують токсин. Адже саме токсин є головним фактором, що ушкоджує клітини організму людини.

Також Супрун пояснила, чому саме кожні 10 років потрібно вакцинуватися: "З часом рівень антитіл зменшується, тому потрібна повторна вакцинація, щоби бути готовим в той момент, коли в організм потрапить збудник дифтерії. Регулярна вакцинація потрібна для підтримання високого титру антитіл. Він забезпечує захист від дифтерії".

"Наразі в усіх областях України є якісна та безпечна вакцина у достатній кількості – є 1,79 млн доз вакцини АКДП, 178 тисяч доз АДП та 5,4 млн доз АДП-М. Зробити щеплення усі можуть безоплатно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра", – запевняє колишня очільниця МОЗ.

Нагадаємо, 21 жовтня медики оприлюднили інформацію про виявлений в Ужгороді перший за майже 10 років випадок захворювання на дифтерію.

24 жовтня у Києві в ліцеї №303 на Позняках учень захворів на дифтерію, внаслідок чого інших школярів, які навчаються у даному класі, відправили на карантин.

26 жовтня у Тернопільській області підтверджено випадок дифтерії у 47-річного чоловіка, якому у 2015 році зробили щеплення.

Читайте також: Дифтерія в Україні: Що це за страшна хвороба і як від неї вберегтися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme