Чубаров розповів, як запобігти екологічній катастрофі в Криму

Лідер Меджлісу, народний депутат від БПП Рефат Чубаров повідомив, що екологічну катастрофу навколо "Кримського титану" попередить лише деокупація півострова

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

За словами Чубарова, нині почалося обережне зондування можливості відновлення подачі дніпровської води по Північно-Кримському каналу.

Російська сторона в якості аргументів використовує можливі наслідки екологічної катастрофи, викликаної отруйними викидами заводу "Кримський титан".

За твердженням окупантів, нестача води для заповнення відстійників, призвела до надмірної концентрації кислоти, що стало причиною отруєння околиць.

"Не вдаючись в обговорення російської позиції, зазначимо, що єдиним ефективним заходом для попередження отруєння навколо заводу "Кримський титан" є деокупація Криму і повне припинення українською владою діяльності цього заводу", - наголосив Чубаров.

Нагадаємо, прес-служба міністерства у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб ще в січні 2018 року повідомляла, що діяльність заводу "Кримський титан", який розташований в Армянську на території окупованого Росією Криму, становить екологічну загрозу для України, зокрема для Херсонської області.

27 серпня з'явилися повідомлення, що на півночі Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини.

"Глава" Криму Сергій Аксьонов заявляв, що проби повітря, взяті в кримському Армянську, показали, що жодної загрози для здоров'я і життя жителів півострову немає.

Водночас кримчани в соцмережі "ВКонтакте" діляться світлинами, на яких видно, що стається з металічними предметами.

Внаслідок "хімічної "атаки" в Криму люди масово скаржаться на нудоту та печіння.

Довідка: Підприємство розташоване на частині перешийку, який з'єднує Крим та материкову частину України, і внаслідок його діяльності утворюються відходи: фосфогіпс, піритні огарки, гідролізна кислота, промивна кислота та ін. Останні зберігаються на фосфогіпсосховищі та кислотонакопичувачі території Чаплинського району Херсонської області.

Взаємодія речовин, які скидаються у кислотонакопичувач призводить до появи нових сполук, які є ще більш небезпечними для довкілля та людини.

Окрім того, речовини з кислотонакопичувача проникають до Ісходненського водозабору, який є єдиним джерелом звідки питна вода постачається до Армянська. Тому існує велика небезпека проникнення небезпечних речовин в інші підземні водні пласти, з яких споживається питна вода населених пунктів Херсонської області.

Відомо, що після незаконної анексії Криму від підприємства перестали надходити платежі за забруднення екології та за використання місцевих земель для збереження відходів виробництва. Також завод припинив роботи зі зменшення небезпечних викидів та утилізації відходів.

МінАТО вимагає втручання відповідних державних органів України та міжнародних організацій задля попередження екологічної катастрофи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme