В Криму за ніч "поіржавіло" місто: Чому винними в екологічній катастрофі будуть "бандери"

В Криму коїться зловісне: метал на очах вкриває липкий зелений наліт, автівки виходять з ладу, люди задихаються і чухаються, гине і без того хирлявий врожай. Так звана кримська влада запевняє, що загрози здоров'ю жителів нема

В Криму за ніч "поіржавіло" місто: Чому…

Перші повідомлення про те, що на півночі Криму (Армянськ, Красноперекопськ) сталося екологічне лихо, почали з'являтися ще на вихідних: місцеві жителі писали, що метал вкриває зелений наліт невідомого походження, хром окисляється, військові і прикодонники на адмінкордоні вдягнули маски.

Кримчани в соцмережі "ВКонтакте" діляться світлинами, на яких видно, що стається з металічними предметами.

Скрішнот - "Кримский бандеровец"

Від забрудненого повітря страждають діти і дорослі. Коментарів на цю тему вже сотні.

Скрішнот - "Кримский бандеровец"

Перед усім подумали на "Титан" - завод в Армянську, найбільший виробник діоксиду титану на території Східної Європи, власником називають Дмитра Фірташа.

Кримський еколог Марина Литвиненко обґрунтовує:

"У виробництві використовується сірчана кислота. З великою часткою ймовірності можна припустити, що стався витік на якийсь фазі, або з'єднань сірчаної кислоти, або самої сірчаної кислоти. Ця речовина швидко прореагувала: з'явилася іржа і маслянистий наліт, а сірчана кислота - це масляниста речовина. Швидше за все, саме стався прорив сірчаної кислоти, з меншою ймовірністю - з'єднання сірчаної кислоти", - розповіла вона в ефірі Радіо Крим.Реалії.

За словами еколога, це дуже небезпечно, роз'їдаюча і отруйна речовина впливає на слизову в дихальних шляхах і впливає на ослаблені внутрішні органи.

Місцева преса стала повідомляти про лихо ще три дні тому. Припускають, що це може бути і не "Титан", але що тоді?

І коли про це вже стали писати українські і російські ЗМІ, відреагував так званий кримський уряд. "Глава" Криму Сергій Аксьонов на своїй сторінці у Фейсбуці запевнив, що загрози для здоров'я і життя жителів Криму немає і припустив, що викиди шкідливих речовин в Армянську були здійснені з заводу "Бром" або з "Кримського содового".

Мало того, в "МНС Криму" заявили, що ніхто з місцевих жителів не скаржився. Серед кримчан, тим часом, зростає обурення.

Скрішнот - "Кримский бандеровец"

Незважаючи на заяви "влади", якій вже мало хто вірить, винним в екологічній біді суспільна думка наразі вважає усе ж таки кримський "Титан". Місцеві жителі згадали про накопичувач кислоти, яку зливає завод.

Накопичувач - це такий собі ставок сірчаної кислоти площиною близько 26 тисяч гектарів, пишуть в соцмережах. Раніше кислоту в цьому ставку розбавляли прісні води з Північно-Кримського каналу - завод "Титан" був одним з головних споживачів цих вод. Після окупації, в травні 2014 канал було перекрито і концентрація кислоти підвищилася. Як наслідок, випари зі ставка стають все більш їдкими і отруюють навколишнє середовище. Такою наразі є основна версія. Якщо вона відповідає дійсності, то далі ситуація тільки погіршуватиметься.

Хоча, це певною мірою, кримській "владі" дуже вигідно. Враховуючи, що Північно-Кримський канал Україна перекрила через окупацію Криму, бо більше була не зобов'язана її туди постачати (за міжнародними законами утримувати окуповану територію мусить країна-окупант), в черговому "геноциді кримського народу" Росія, яка так і не змогла налагодити водопостачання, звинуватить Україну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme