Зоряна "зрада": Що в КПІ зроблять з "космічним" факультетом

ЗМІ пронеслася інформація, що у НТУУ "КПІ" ім. Сікорського збираються закрити єдиний факультет, який випускав фахівців ракетно-космічної галузі у країні

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Зоряна "зрада": Що в КПІ зроблять з "кос…

Відповідну інформацію у "Фейсбук" опублікував експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський, передає Depo.ua.

"Нещодавно відзначали професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України... а незадовго до того у НТТУ "КПІ" ліквідували єдиний факультет, який випускав фахівців цієї галузі - Факультет авіаційних та космічних систем!! А і правда нема чого мешканцям аграрної країни дивитись на зоряне небо і мріяти за космос...", - написав Павловський.

Новина миттєво стала сенсацією, адже Україні є що втрачати, бо ми позиціонуємо себе космічною державою.

"Україна зберегла своє місце в клубі космічних держав світу, яких не більше десяти, поряд з США, країнами ЄС, Індією і Китаєм, і крок за кроком повертає собі позиції сучасної ракетної держави, швидкими темпами відновлюючи стратегічні позиції в ракетобудуванні", - заявив голова РНБО Олександр Турчинов у привітанні до Міжнародного дня космонавтики.

І "космічний" статус далеко не безпідставний. Так, чимало українців бере участь у престижних міжнародних програмах. Наприклад, українець Андрій Васильєв працює оператором супутників у NASA, а Олексій Пахунов - старшим інженером програмного забезпечення Falcon у SpaceX.

Успіхи в ракетобудівництві істотні. Компанія Maritime Launch Services запланувала на 1 травня будівництво першого космодрому Канади, розрахованого на використання української ракети-носія "Циклон-4М".

КБ "Південне" наразі адаптує ракету під умови країни. У конструкції використають український двигун "Зеніт", перевірений на 60 запусках.

Цієї весни стало відомо про наміри Державного космічного агентства побудувати космодром поблизу авіабази Кертін в Кімберлі, Австралія. Він міг би стати найбільшим космомайданчиком Азії і обслуговувати комерційні інтереси Японії, Сингапуру, Південної Кореї та Індонезії. Україна теж зможе запускати свої ракети для розвитку космічної галузі, адже після початку війни з Росією ми втратили доступ до пускових майданчиків у країні-агресорі.

На днях стало відомо про ще один сенсаційний проект. Виявилося, що спеціалісти КБ "Південне" почали працювати над встановленням української бази на місяці і вже розповіли про свій проект американському астронавту Рендольфу Брезнику. Щоправда, проект масштабний і розтягнутий у часі, тому датою його реалізації заявляють аж 2060-ті роки.

У "КПІ" інформацію щодо закриття факультету наразі не коментують. Але ще вчора перший проректор вишу Юрій Якименко пояснив "Громадському радіо": хвилюватися за долю галузі не варто. Мовляв, факультет всього лише реорганізують у відповідний Центр, який приєднають до механіко-машинобудівного Інституту.

"Питаннями, пов'язаними з літакобудуванням, у нас традиційно займався ще механіко-машинобудівний факультет. Факультет аерокосмічних систем був створений 25 років тому як спроба відповідним чином розвивати цей напрямок. На даному етапі виявилося, що їм нарізно розвиватися складно, оскільки це потребує об'єднання матеріальної бази", - прокоментував проректор.

І додав, що на цьогорічних випускників реорганізація не вплине, а от вже наступний курс переведуть в інститут, але за обраною ними спеціальністю.

Хоча у такій інтерпретації новина звучить менш драматично, для України це все ж таки означає згортання амбіцій у передовій галузі. При тому, що ракетобудування і космічні проекти в цілому могли б стати флагманом розвитку країни.

Головне фото: Facebook/Yuzhnoye State Design Office

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme