Чого чекати покупцям смартфонів у найближчому майбутньому

Виробники смартфонів вкладають мільярди у розвиток сучасних технологій. За напрямками інвестицій можна спрогнозувати можливі зміни на ринку персональних гаджетів

Чого чекати покупцям смартфонів у найбли…

Нові смартфони поволі втрачають популярність - виходу гаджетів вже чекають не так, як раніше. Тому наразі провідним виробникам потрібно серйозно мізкувати над тим як змінити не лише технологічне начиння гаджетів, але і їх роль у житті людини.

Лише Huawei, за словами співкерівника компанії Тао Цзинвеня, виділяє $15-20 млрд на рік на технічні та наукові розробки. Взята планка не дозволяє конкурентам сидіти, склавши руки. Величезні суми витрачаються у боротьбі за дещо збайдужілого клієнта.

По-перше, можна прогнозувати, що із засобу для розваг та інколи - бізнес-інструменту, - смартфон перетвориться на невід'ємний компонент щоденного побуту, без якого неможлива навіть найбанальніша хатня справа.

Зокрема, Xiaomi планує інвестувати більш як 10 млрд юанів у штучний інтелект та інтернет речей. Такі напрямки розвитку озвучив директор компанії Лей Цзюнь, пише Сіньхуа.

Рішення зумовлене стратегічним партнерством з виробником побутової техніки TCL: Xiaomi придбала незначну частину акцій компанії.

Тож розробники активно працюватимуть над додатками, які у максимально зручний для користувача спосіб пов'яжуть зі смартфоном кожен елемент побуту - від пральної машини до пралки для волосся і навіть дивану. Самі виробники - над тим, щоб користуватися цима додатками було максимально зручно.

По-друге, виробники та розробники софту все більше претендуватимуть не лише на пасивне проставляння "лайків" у соцмережах, але й активне дозвілля користувачів.

Samsung оголосив про намір витратити на інвестиції баснословні $160 млрд - щоправда, не за один рік. Ставку роблять на розвиток штучного інтелекту, мереж 5G та біотехнологій.

Але $ 40 млн. за інформацією TheInquirer, виділить для Niantic, розробника гучних мобільних хітів з елементами доповненої реальності Ingress і Pokémon Go. За інформацією видання, дивувати збираються грою за мотивами творів про Гаррі Поттера.

По-третє, розробки штучного інтелекту можуть глибше інтегрувати гаджети у професійну сферу. Зокрема, стрімкими темпами розвиватимуться технології машинного перекладу. Waverly Labs на технологічній виставці CES-2019 вже представила навушники Pilot, які можуть синхронно перекладати розмову на 15 мов. Прогнозувати можна і стрімку еволюцію персональних асистентів на кшталт Siri.

По-четверте, виробники експериментуватимуть з формою нових гаджетів. Прогнозують справжній бум смартфонів-книжок, які можна використовувати як у згорнутому, так і в розгорнутому вигляді.

Так, Samsung оголосив про випуск експериментальної моделі.

Втім, суто книжкою фантазія може не обмежитися.

І по-п'яте, виробники смартфонів продовжать відвойовувати ринок у інших гаджетів - зокрема, фотокамер. Так, кроки до поліпшення якості фотозйомки не є конкурентною перевагою, але залишається обов'язковим напрямком розвитку для тих, хто не хоче втрачати позиції.

Експерти очікують вихід на ринок мобільних суперзумів, в яких десятиразове оптичне збільшення - далеко не межа. Покупцям до купи пропонуватимуть так звані фронтальні камери Hole-punch, які знаходяться прямо на дисплеї. Зокрема, такі моделі анонсували Samsung та Huawei.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme