Неапетитні яблучка: Що трапилося з iPhone

У ЗМІ пишуть про скорочення виробництва нових моделей iPhone на 10%: з огляду на іншу інформацію - вельми тривожний симптом для корпорації 

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Неапетитні яблучка: Що трапилося з iPhon…

Про скорочення випуску з власних джерел довідалися Nikkey Asian Review, хоча офіційного підтвердження компанії отримати не вдалося.

Втім, інформація схожа на правду. Адже відомо, що раніше Apple вперше за 16 років знизила прогноз щодо прибутку - акції корпорації майже миттєво впали на 9%. А за три місяці подешевшали більш як на третину.

Depo.ua розбирався, що могло спричинити настільки суттєві зміни.

У самій компанії називають не надто фатальні причини. Зокрема, в інтерв'ю CNBC Тім Кук припустив, що Apple втратила частину прибутку ціною лояльності, запустивши програму обміну старих акумуляторів на нові. Також з його слів випливає, що даються взнаки надто високі ціни на нові гаджети, але тут в компанії розраховують на програму обміну старих iPhone на нові з доплатою.

Серед головних причин тимчасових складнощів, на думку СЕО компанії, торгові суперечності між Китаєм та США, адже саме у Піднебесній зафіксували суттєве зниження продажів американських гаджетів. Кук зазначив, що напружені відносини із США завдали певний удар по економіці Китаю, але він сподівається, що країнам вдасться досягнути консенсусу.

Втім, аналітики наводять і більш глобальні причини. Адже у період заснування Apple і на старті розвитку смартфонів загалом технології у сфері персональних гаджетів розвивалися набагато стрімкіше, а кожне оновлення означало кардинальні зміни. Відповідно, оновлена система і новий гаджет забезпечували суттєве покращення комфорту користувача. Наразі ж зміни здебільшого стосуються усунення дріб'язкових багів і luxury-опцій, але покращення камери на 10 мегапікселів та нові дизайнерські навороти мотивують менше, ніж раніше.

З урахуванням таких моментів логічно, що від бізнес-процесів у Китаї потерпає не лише Apple. Так, за різними даними, поставки у країну смартфонів загалом зменшилися на 12-15,5%, зазначає Reuters. Зокрема, заробіток Samsung у четвертому кварталі минулого року знизився на 29%.

Акції Xiaomi подешевшали на 17% за три останні дні, але такий стрімкий спад пояснюють закінченням мораторію на їхній продаж.

За даними IDC, третій квартал 2018-го став шостим поспіль, коли об'єм ринку смартфонів у Китаї скорочувався порівняно з минулорічними показниками. І йдеться не лише про особливості економічних перипетій у країні. Адже той самий третій квартал виявився відносно провальним і в міжнародних масштабах, коли смартфонів поставили на 6% менше, у порівнянні з минулим роком. Знову ж таки, тенденція останніх чотирьох кварталів...

Хоча експерти запевняють, що у поточному році тенденція зміниться на протилежну, передумовою до цього може стати лише новий потужний тренд чи технологічний прорив у сфері персональних гаджетів.

Що ж до обміну старих акумуляторів на нові, який Кук вважає одним з винуватцем проблем корпорації, такі програми підтримують більшість виробників. Зокрема, про аналогічний обмін для ряду моделей наприкінці року оголосили Meizu та Huawei. Адже у світі завмерлого попиту все просто: якщо споживача не можна змусити купити новий товар, його потрібно хоча б спробувати зберегти - до нових, більш апетитних пропозицій.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme