Чим зайнятися у вихідні 24-25 липня

Якщо ви сучасна людина в сучасному місті, питання, чим зайняти себе на вихідні є одним з найбільш непростих. Навіть коли у вас на розваги достатньо грошей

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чим зайнятися у вихідні 24-25 липня…
Фото: depositphotos.com

Тому щоп’ятниці Depo.ua підкидатиме вам кілька варіантів. Всі вони перевірені нашими авторами особисто. Може вам з того переліку нічого й не підійде, а може знайдете кілька ідей, як урізноманітнити вихідні. 

Що почитати: Павло Загребельний, "Роксолана"

книжка роксолана павло загребельний видавництво абабагаламага

Коли ви читали цю книжку вперше? Я серйозно. В школі, чи й тоді відкарскалися, ознайомившись зі змістом твору зі слів відмінників? Ну добре, тоді би вона вам може і не зайшла. А от в дорослому віці, особливо якщо ви бували в Стамбулі, чи якраз туди збираєтеся,  і якщо ви полюбляєте великі історичні романи, не прочитати "Роксолану" - просто гріх перед самим собою.

Павло Загребельний прочитав про українку - дружину турецького султана Сулеймана в книжці ученого-сходознавця Агатангела Кримського "Історія Туреччини" - там їй було відведено близько 20 сторінок. Потім він вивчив три томи творів московського академіка Гордлевського про історію Туреччини і далі збирав інформацію по крихтах, сам їздив в Рогатин Івано-Франківської області, де нібито народилася майбутня Роксолана - Настя Лісовська (і про місце народження, і про її ім'я досі сперечаються історики).

"Я намагався написати роман, максимально наближений до дійсних подій. Роман рецензувався в Москві (вперше він вийшов друком в 1980 році,  - ред), все було перевірено, життєвий фактаж достовірний", - згадував Загребельний. 

Можливо, не з усім в цій книжці ви будете згодні. Можливо, ви читали і дивилися про Сулеймана і Роксолану геть інше, уявляєте їх, їхні стосунки і мотивацію по-іншому. Поціновувачі серіалу "Величне століття", наприклад, дуже здивуються тому, як Загребельний описує душевний стан Роксолани-Хюррем.

Тут варто згадати, що "Роксолану" Загребельного вперше було надруковано за радянських часів. Ми шукали і не знайшли відомостей про те, що після 1991 року автор щось у цьому романі змінював, як це зробив, наприклад, Нестайко зі своїми "Тореадорами з Васюківки". Але разом із тим, це красива і добре виписана історія про одну з улюблениць українського народу. До того ж, Загребельний в притаманній йому манері увіпхнув у свою книжку стільки історичних, культурологічних та інших цікавих відомостей, що це не просто роман, а енциклопедія про епоху правління султана Сулеймана. Народженого кримською татаркою і закоханого в українку. Настю Лісовську, яка стала матір'ю наступного турецького султана - Селіма. 

Що подивитися: "Міст"

Шведсько-данський детективний телесеріал "Міст" (шведською - Bron, даньською - Broen), знятий в жанрі нордичного нуару. В основі кожного сезону - моторошний і загадковий злочин, який розслідують шведська поліцейська Сага Норен і данський полісмен Мартін Роде. В третьому сезоні, щоправда, в Саги з'являється новий напарник. 

Дивитися серіал варто не тільки заради прекрасно закрученого сюжету, цікаво спостерігати і за типажами головних героїв. Особливо за Сагою, в якої синдром Аспергера. З одного боку, це типова дивачка на кшталт доктора Хауса чи Шерлока Холмса, а з іншого - в телесеріалі немає штампів, притаманних голівудським сюжетам. 

До речі, не переплутайте. Серіал так сподобався всьому світу, що його на свій лад перезняли і США-Мексика (фішка в тому, що події мають зв'язувати саме дві сусідні країни, адже в оригінальному серіалі вбивство сталося на Ересуннському мосту, який сполучає данський острів Зеландія і Скандинавський півострів - труп був розрізаний і половина тіла лежала на шведській стороні, а половина - на данській), і Велика-Британія - Франція, Німеччина — Австрія, Малайзія — Сінґапур та навіть Росія - Естонія. Тут місцем подій є місцевість довкола Нарвського мосту дружби, який з'єднує естонську Нарву і російський Івангород.

 

Що приготувати: Мусака по-київськи

Це смачніше ніж виглядає, чесно!

Смачна літня страва родом з Греції, яку ми трохи переосмислили - щоби зробити з того, що було в холодильнику. З нею прийдеться трошки повозитися, але запевняємо - воно того варто.

Щоби приготувати мусаку по-київськи знадобиться: 500 грамів м'ясного фаршу (в нас - свино-яловичий), кілограм баклажанів, дві цибулини, дві картоплини, часнику два зубчика, чотири помідори, 200 мл несолодкого йогурту без наповнювача (сміливо можете брати "грецький"), 2 сирих яйця, 200 грамів несолодкого кисломолочного сиру і 100 грамів фети. А як нема фети, то і бог із нею.

Ще нам треба спеції і прянощі: сіль, перець, чайна ложка молотої кориці, по 0,5 чайної ложки молотої гвоздики і мускатного горіху і чайна ложка коріандру. Цими складовими бажано не нехтувати, бо смак буде не такий яскравий. Кориця в цю страву додає солодкуватої нотки, тому радимо, як то кажуть, не передати куті меду.

Готуємо.

Баклажани нарізати скибочками по 0,5 см, змастити олією, викласти на деко і запікати, доки не почне з'являтися скоринка. Або їх можна підсмажити на олії, щоправда, це вже менш корисно. 

М'ясний фарш потушкувати з дрібно пошаткованими цибулиною, часником, помідорами (двома з чотирьох) і картоплею, додати спеції. Тушкувати хвилин приблизно 20, якщо буде багато соусу - це непогано.

Окремо змішуємо сир, фету, йогурт і яйця. Якщо фети нема, щедро присолюємо. Бринзу замість фети класти не треба, то з іншої опери. 

Два помідори нарізаємо тоненько кружечками або напівкружечками. 

Тепер збираємо страву. У підходящу для духовки форму викладаємо шар баклажанів, за ним - щар фаршу, накриваємо баклажанами і чередуємо так, поки фарш не закінчиться. Останнім шаром мають іти баклажани. На них викладаємо кружечки помідорів і заливаємо отією сирно-йогуртовою заливкою. 

Запікаємо в розігрітій духовці близько 40 хвилин. Поки зарум'яниться верх.

Друзі, повірте, це страшенно смачно!

Куди піти: По обновки на осінь

Якщо ви женетеся за найактуальнішою модою, зараз саме час пройтися магазинами в пошуках теплих демісезонних і зимових речей. Бренди з хорошим іменем розпродають залишки попередніх колекцій і добротні чоботи, світшот або куртку можна придбати навіть менше ніж за пів ціни.

Особливо актуально це для батьків школярів - можна зібрати дитині гардероб у школу вже зараз і потім тільки співчутливо дивитися на батків, які гоцають ТРЦ і базарами з очима, вибалушеними від цінників.

Передбачення на наступний тиждень: Інколи краще зробити і жалкувати, ніж не зробити і жалкувати

Головне фото: depositphotos.com

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme