Чим зайнятися у вихідні 10-11 липня

Якщо ви сучасна людина в сучасному місті, питання, чим зайняти себе на вихідні є одним з найбільш непростих. Навіть коли у вас на розваги достатньо грошей

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Чим зайнятися у вихідні 10-11 липня…
фото: УНІАН

Тому щоп’ятниці Depo.ua підкидатиме вам кілька варіантів. Всі вони перевірені нашими авторами особисто. Може вам з того переліку нічого й не підійде, а може знайдете кілька ідей, як урізноманітнити вихідні. 

Що почитати: Халед Госсейні, "Ловець повітряних зміїв"

кижка халеда хосейні ловець повітряних зміїв

Цього чудесного афганського автора зазвичай знають по інших його бестселерах, яких, на жаль, нема в українському перекладі. А от цю його дебютну книжку забувають і незаслужено, нічим вона не гірша. 

Тематика при цьому схожа, тільки йдеться здебільшого не про нещасних безправних афганських жінок, а про нещасних безправних афганських чоловіків. Події розгортаються в минулому сторіччі. Хлопчик стає свідком наруги над його другом, але не знаходить в собі сміливости кинутися на захист. При цьому обидва знають що трапилося і це дуже сильно впливає на їхнє життя. Хто в ньому стане більш успішним - зрадник чи той кого зрадили і чи є речі, яких пробачати не варто?

Цей роман два роки поспіль очолював список бестселерів The New York Times, а 2007-го за його мотивами було знято однойменний фільм.


 Що подивитися: "Паразити"

Прекрасний фільм південнокорейського режисера Пон Джун Хо. Оскар за кращий фільм 2020 року. 

Кім Гі Тхек - безробітний різноробочий, що мешкає зі своєю дружиною Чон Сук та двома дорослими дітьми у пошарпаній напівпідвальній квартирі у великих злиднях, адже ніхто з них не може знайти роботу. Їхній туалет стоїть на постаменті, адже рівень має бути вищим за підлогу в подвалі, щоби нечистоти виливалися в каналізацію,  і wi-fi - чужий і незапаролений ловить теж тільки там.

Якось син головного героя Кі Ву отримує від друга, який працює репетитором з англійської, пропозицію замінити його на посаді вчителя старшої доньки в заможній родині Пак. Кі Ву отримує золотий квиток - можливість витягнути свою родину зі злиднів, хай для цього і доведеться піти на маленький злочин. Потім ще на один, а потім ще… Родина проявляє просто дива зворотливості щоб вирватися зі свого підвалу в світле і сите життя Паків. Але що при цьому робити із самими Паками? 

В фільмі поєдналися сарказм, чорний гумор, драма, трилер, місцевий колорит, карколомні сюжетні повороти, розв’язка в стилі Тарантіно і ще багато того, що ви не знайдете в європейських і голлівудських фільмах. Якщо досі не подивилися - дуже радимо.

Що приготувати: Пян-се

пян се

Повірте, це смачніше ніж виглядає на фотографії

І в продовження корейської теми, радимо приготувати пян-се. Це корейський пиріжок з м'ясом, приготовлений на пару, дуже смачний і соковитий.

Готуємо дріжджове тісто:  300 мл теплої води, 1 ч.ложка цукру, 7 г сухих дріжджів. 

В невеликій кількості теплої води розчинити цукор і дріжджі, дати постояти 10 хвилин. Потім додати сіль, і поступово додаючи борошно, вимісити тісто. Накрити його плівкою і поставити в тепле місце на годину. Тісто має збільшитися в обсязі в 2 рази. Потім добре його обминути і вимісити повторно.

Поки тісто підіймається, зробимо начинку. Нам потрібно 300 г свинячого фаршу, 600г білокачанної капусти або кім-чі, 1 велика цибулина, 5 зубчиків часнику і 2 ст. ложки соєвого соусу.

Капусту тушкувати на пательні 10 хвилин під закритою кришкою, без додавання олії, періодично помішуючи. Трохи остудити. Додати сирий фарш, змішаний з дрібно нарізаною цибулею, часником і чорним перцем. Якщо любите погостріше, то додайте трохи червоного меленого перцю. Начинка готова. В ідеалі, звичайно, краще використовувати замість білокачанної капусти кім-чі. Для яскравішого смаку радимо також обсмажити з капустою тонко нарізаний корінь імбиру.

Ліпимо пиріжки: шматочок тіста розкачати, покласти на нього фарш і зліпити як вареник. Пароварку і сирі пиріжки змастити рослинною олією. Готувати на пару до готовності.

Пян-се добре смакують і гарячими, і холодними, з гарніром з корейських салатиків.

Куди піти: На побачення зі своїм містом

Коли ми збираємося в подорож, то заздалегідь збираємо інформацію про це місце, обираємо дату, складаємо маршрути, відкладаємо гроші. Словом, готуємося. А до прогулянок власним містом ставимося зазвичай недбало, можемо проспати і взагалі скасувати все, обравши якійсь банальний спосіб провести вихідні.

Ретельно підготуватися - значить збільшити свої шанси на цікавий відпочинок. Запишіть собі всі місця, які хотіли би відвідати, кафе, в яких хотіли би поїсти і складіть маршрут. А потім слідуйте йому, уявивши себе не місцевми жителями, яким навколо все давно знайоме, а туристами.

Передбачення на наступний тиждень: Ви не допоможете людині, якщо робитимете за неї те, що вона може зробити сама

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme