Через загрозу китайського вірусу медики у "Борисполі" чергуватимуть цілодобово

Міністерство охорони здоров’я посилило заходи безпеки для захисту українців від нової коронавірусної інфекції 2019-nCoV
 

Через загрозу китайського вірусу медики…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу Кабміну. 

З метою забезпечення раннього виявлення можливих випадків нового вірусу та вжиття відповідних протиепідемічних заходів Центром громадського здоров’я було розіслано та роз’яснено регіональним епідеміологічним службам інструкції ВООЗ.

"Враховуючи інформацію щодо епідемічного поширення 2019-nCoV та наявність прямого авіасполучення з Китаєм, на відповідних санітарно-карантинних пунктах (СКП) в аеропорту "Бориспіль" посилено команди швидкого реагування та епідеміологів. СКП переведено в цілодобовий режим роботи. Також забезпечено чергування бригад швидкої медичної допомоги", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що фахівці санітарно-карантинного підрозділу підготовлені та укомплектовані інфрачервоними термометрами.

"Мандрівники із симптомами захворювання будуть направлятись на подальше медичне обстеження. Крім того, усім подорожуючим надається актуальна інформація щодо попередження захворювання", – повідомили у Кабміні.

У повідомленні наголосили, що всі заходи щодо недопущення занесення та поширення коронавірусу на території України та рекомендації затверджені Наказом МОЗ України.

Нагадаємо, авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) 30 січня і 3 лютого виконає рейси з китайського міста Санья для евакуації українських туристів у зв'язку із розповсюдженням коронавірусу.

Станом на 29 січня кількість загиблих від нового типу коронавірусу в Китаї зросла до 132, а хворих – до 5 974 людей. 

29 січня в Об’єднаних Арабських Еміратах підтвердили перший на Близькому Сході випадок зараження новим китайським коронавірусом

Також у німецькій Баварії виявили захворювання коронавірусом з Китаю у ще трьох людей, загалом у Німеччині виявили коронавірус у чотирьох людей. 

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань. До початку січня повідомлялося про близько 60 випадків захворювання, а збудник хвороби тоді залишався невідомим. Згодом з'явилася інформація, що всі хворі були покупцями або продавцями на місцевому ринку морепродуктів.

Лікарі симптомами захворювання називали лихоманку, у деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. Китайська влада заявляла про те, що немає ніяких ознак передачі вірусу від людини до людини.

20 січня поточного року з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила коронавірус 2019-nCoV. Сімейство коронавірусів включає в себе 39 вірусів, які вражають кішок, собак, велику рогату худобу, свиней, зайців. Небезпечними для людини з них є тільки шість, коронавірус з Китаю став сьомим у цьому списку.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme