Батько наш Бандера: Що це за флешмоб і звідки він взявся

Львівські учні заспівали на уроці повстанську пісню "Батько наш Бандера" щоби потролити вчительку, яку вони вважали ватницею і виклали відео в ТікТок. Там воно завірусилося і вже скоро пісню про Бандеру заспівали в десятках українських шкіл і коледжів. Розповідаємо, що це за пісня і як все почалося

Аліна Євич
Журналістка
Батько наш Бандера: Що це за флешмоб і з…

Тривалий час поведінка української молоді в ТікТоку складалася з суцільних зрад - визнання в любові до Росії, хейт української мови, спалення прапорів та інші непродумані і провокативні вчинки. 

Читайте також: Російська експансія через Тik Tok: Як пояснити нашій молоді, що не всі відосики безпечні

Але вже кілька днів поспіль український ТікТок радує. Розпочалося все з львівської школи, учні якої заспівали повстанську пісню, щоби дошкулити вчительці-ватниці. Щоправда пізніше вони сказали, що вчителька не ватниця і навпаки підтримала їхню ініціативу. Через це діти й вирішили взяти участь у флешмобі, який лише набирав обертів і мало кому був відомий.

"Близько місяця тому ми почули цю пісню. Вона нам сподобалася, ми вирішили її співати спершу вдома, потім у школі й на уроці. І коли я виклала відео того, як ми співаємо, у ТікТок, його почали поширювати, викладати на різних сторінках у соцмережах. Навіть на російських телеграм-каналах вони дуже популярні. А вчителька якраз нам і розповіла на уроці історії про діяльність Романа Шухевича, Степна Бандери, ОУН та УПА", - розповіли школярки на ток-шоу.

Історія пісні "Батько наш Бандера" сягає в 40-ві роки минулого століття, коли провідник ОУН Степан Бандера вже був символом боротьби за національну незалежність. От її повний текст

Батько наш — Бандера, Україна — мати,
Ми за Україну будем воювати! | (2)

Ой, у лісі, лісі, під дубом зеленим,
Там лежить повстанець тяженько ранений. | (2)

Ой, лежить він, лежить, терпить тяжкі муки,
Без лівої ноги, без правої руки. | (2)

Як прийшла до нього рідна мати його,
Плаче і ридає, жалує його. | (2)

Ой, сину ж мій, сину, вже навоювався,
Без правої ручки, без ніжки зостався. | (2)

Мами ж наші, мами, не плачте за нами,
Не плачте за нами гіркими сльозами. | (2)

Батько наш — Бандера, Україна — мати,
Ми за Україну будем воювати! | (2)

А ми з москалями та й не в згоді жили,
На самого Петра у бій ми вступили. | (2)

Москалі тікали, аж лапті губили,
А наші за ними постріли били. | (2)

Батько наш — Бандера, Україна — мати,
Ми за Україну будем воювати! | (2)

Ой, як мати сина свого поховала
На його могилі слова написала. | (2)

На його могилі слова написала:
Слава Україні! Всім героям слава! | (2)

Від початку пісня відігравала надзвичайно важливу роль і піднімала бойовий дух повстанців. Автор її невідомий. В наші часи цю пісню зробив популярною ансамбль священнослужителів "Пентархія" - вони заспівали її 22 січня 2020 року до Дня Злуки в селі Старий Угринів, у будинку, в якому народився Бандера. Саме вона часто звучить в тіктоку фоном, коли її співають школярі.

Нову музичну форму пісня здобула в обробці користувача "Robinа Aristo", який опублікував новий формат 14 жовтня, на День захисників України.

Зараз серед трендів - відео, де підлітки співають "Батько наш Бандера" у шкільній вбиральні.

На сьогодні воно набрало вже понад 1,2 мільйона переглядів. Наступні в топі за хештегом #батьконашбандера – відео на підтримку школярів із інших навчальних закладів і міст. Підлітки публікують не лише патріотичні, а й жартівливі відео. Наприклад, як вони відповідатимуть на питання "Хто твій татко", чому не вдалося потрапити у вбиральню під час шкільної перерви.

Днями флешмоб підхопили в Слов’янську. Дівчата з громадських організацій "Слов’янська Січ" і "Єдина родина Донеччини" станцювали, встановивши позаду два прапори – український та ОУН. Так вони привітали зі святом українських захисників і захисниць.

Читайте також: Українці придумали, чим замінити флешмоб з Шуфутинським і "3 сентября"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme