Українці придумали, чим замінити флешмоб з Шуфутинським і "3 сентября"

Наспівувати "і снова трєтьє сєнтября" путінського запроданця Шуфутинського - це якось, погодьтеся, не патріотично і українці близько п'яти останніх років активно закликали в соцмережах не постити мемасики з Шуфутинським в цей день і не поширювати російського

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Українці придумали, чим замінити флешмоб…

Але, як це часто буває, щоби позбавится однієї звички, треба завести замість неї іншу. Флешмоб почався ще минулого року, але нинішнього нарешті став дійсно масовим. 

Чому поширювати Шуфутинського українському патріоту - зашквар, ганьба і непристойно читайте тут, не будемо зайвий раз повторювати. Скажемо тільки, що виконавець цієї пісеньки - Шуфутинський -  регулярно стриже лавандос в окупованому Криму, автор музики – Ігор Крутой, теж незаконно приїжджав в Крим, а автор тексту – Ігор Ніколаєв радо фотографується з Путіним. І що ніякого особливого сенсу вона не несе і історії за собою не має. Просто видумали, та й видумали. 

А тепер про прекрасне. Ще минулого року патріоти добре придумали зробити українською піснею - символом початку осені безсмертний хіт Тараса Чубая "Вона". Придумали, пофлешмобили, поробили кумедні фотожаби. І от цього року воно взяло і пішло. В мережі запустили флешмоб #забудьпро3сентября і постять фотожаби і строчки з пісні, з відповідними хештегами. 

Історія пісні "Вона" 

Автор тексту пісні - артист львівського театру "Не журись!" Кость Москалець написав її 25 серпня 1989 року у Львові. 

"Я тоді виступав як автор-виконавець власних пісень. Трапився якийсь проміжок вільного часу між концертами, я не мав що робити, отже, засів з гітарою у своєму тодішньому помешканні на вулиці Сковороди і за три дні склав цю пісню. "Вона" — це більше символічний, ніж реальний образ. Кожна дівчина або жінка може без найменших докорів сумління вважати, що "Вона" — це вона", - розповідає автор пісні "Вона".

Проте є і реальна дівчина, яка надихала її в той час - Аліна Бжезінська-Лазоркіна.

"Вона тоді вчилася в музичній школі ім. Соломії Крушельницької, згодом закінчила львівську консерваторію по класу арфи. Аліна вже досить давно виїхала з України, вона тепер мешкає в Шотландії, зробила там чудову кар'єру як арфістка. Між іншим, у мене є пісня "Аліна", яка вже стопроцентово присвячена саме їй. Цю пісню виконує Віктор Морозов, вона записана на диску моїх пісень "Треба встати і вийти"", - каже Кость Москалець.

Події пісні розгортаються, за словами автора, в українізованому місті — такому, як Львів або Івано-Франківськ. Щодо печалі, то йдеться про конкретну ситуацію, зафіксовану в тій пісні - передчуття того, що незабаром закінчиться літо, а ширше — і молодість, а може, й любов. Про те, що прихід осені невідворотний і його неможливо скасувати жодними заклинаннями або піснями. Це просто такий ліричний жаль за тим, чого не можна змінити.

Виконує пісню український концептуальний рок-гурт "Плач Єремії", який заснував на початку 1990 львів'янин Тарас Чубай. На той момент Москалець з Чубаєм були знайомі вже кілька років і разом працювали в театрі.

Пісня "Вона" за результатами опитування читачів @music визнана українським хітом останньої чверті століття який найкраще запам'ятовується. У голосуванні, що тривало два місяці, взяли участь понад півтори тисячі осіб. Причому голосували не тільки жителі України, а й любителі української музики з різних куточків планети. Срібним призером стала "911" "Океану Ельзи", а на третю сходинку п'єдесталу слухачі піднесли "Танці" групи "Воплі Відоплясова" (13%).

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme