Епопея з Амосовою: Чому штурмують медуніверситет ім.Богомольця

У Києві відбувається штурм Національного медуніверситету ім. Богомольця

Епопея з Амосовою: Чому штурмують медуні…

Відео штурму виклали на сторінці МОЗ у Facebook.

"Це спроба екс-ректорки Катерини Амосової та її прихильників потрапити до університету", - йдеться у повідомленні.

Додали, що така спроба вторгнення є протизаконною, а Катерина Амосова була ознайомлена з наказом про своє звільнення керівництвом університету 10 січня 2019 року і наразі не має жодних повноважень.

"Нагадаємо, що державні виконавчі служби зобов'язані повідомляти МОЗ України як засновника та власника державного університету про здійснення будь-яких виконавчих проваджень у державному університеті, зокрема, про плани захоплення та блокування університету державними виконавцями. Наразі таких повідомлень до МОЗ України не надходило", - скаржаться у міністерстві.

Очільниця МОЗ Уляна Супрун написала у Twitter, що поліція вивела "штурмовиків" із будівлі.

Depo.ua нагадує скандальну епопею навколо національного медуніверситету, яка тягнеться вже багато місяців.

Отже, у лютому минулого року МОЗ відсторонило Амосову від виконання обов'язків. Причиною назвали зрив ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок 1. Стоматологія" для більше, ніж 200 студентів 3 курсу стоматологічного факультету. Міністерство почало розслідування причин, але охорона вишу та нібито студенти заблокували доступ комісії МОЗ до ректорату.

Керівництво університету пояснювало, що причиною зриву іспиту стала відсутність договору між вишем і центром тестування. За словами Амосової, МОЗ не виділив гроші на проведення іспиту, натомість сама вона і проректори перерахували 104202 на рахунок Центру.

25 лютого студенти та колектив Національного медуніверситету Богомольця оголосили безстроковий страйк, але вже через три дні припинили його.

3 березня суд відновив Амосову на посаді. Згідно з документом ректорка могла зразу ж повертатися до виконання обов'язків.

У МОЗ не здалися і вже 30 березня звільнили ректорку. Комісія міністерства визнала її роботу у 2017-му незадовільною. У відповідь на рішення близько 200 студентів провели під Радою мітинг з вимогою повернути Амосову на роботу.

У вересні Печерський суд визнав звільнення ректорки НМУ ім. О.О. Богомольця незаконним.

МОЗ поновило Амосову на посаді і знову звільнило.

22 грудня окружний адміністративний суд Києва знову скасував наказ МОЗ про її звільнення.

Але вже 11 січня міністерство ще раз звільнило ректорку.

Причиною названо неусунення порушень у фінансово-господарській діяльності відповідно до вимог Держаудитслужби і її відсутність на робочому місці без поважної причини з 26 грудня по 8 січня, яке фактично блокувало роботу закладу.

Амосова стверджує, що наполегливість МОЗ пов'язана з бажанням міністерства "зачистити широкий круг заведуючих кафедрами НМУ".

"Сьогодні незаконний "в.о.ректора" за сфальшованою брехливою підставою звільнив з роботи декана медичного факультету №2, доцента Наталію Літвінову, оголосивши це на чергових "зборах", яким, попри всі зусилля організаторів, не судилося перетворитися в засідання Вченої ради, навіть фейкове", - пише ректорка у Facebook 11 січня.

Між тим, ще у 2015-му проти Амосової та інших керівників вишу відкрили кримінальне провадження. Підозрюють у привласненні, розтраті чи заволодінні майна шляхом зловживання службовим становищем.

Зокрема, у справі фігурують неправомірні надбавки до зарплати і клінічні випробування для фармкомпаній, які пані Катерина нібито проводить на базі державних клінік.

А поки що протистояння перетворилися на такий собі медичний серіал, в якому ані команді Супрун, ані Амосовій не вдається відстояти власну правоту бодай в очах громадськості. І, оскільки ключові фігури держави у ситуацію не втручаються, видається, що гра вже йде на своєрідну витривалість.

І тут можна сміливо прогнозувати, що до президентських та парламентських виборів обидві сторони вперто триматимуть свої позиції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme