Адвокат: Це хороший знак, що Росія визнала Сенцова та Кольченка українцями

Адвокат українського політв'язня Олександра Кольченка Світлана Сидоркіна заявила, що визнання українського громадянства її підзахисного, а також Олега Сенцова - хороший знак в розгляді питання про їхню екстрадицію в Україну
Depo.Життя
24 березня 2016 00:07
ФОТО: depo.ua

"Думаю, доповідь Памфілової (уповноваженої з прав людини на Росії - ред.) погоджена з владою. Тому посилання у доповіді уповноваженого на українське громадянство Кольченка і Сенцова сприймаю як знак позиції влади з цього питання. Дуже сподіваюся, що це хороший знак для нас, і вони повернуться в Україну", - сказала Сидоркіна, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Вона наголосила, що "до цього моменту українського громадянства Кольченка і Сенцова офіційно не визнавали ні слідство, ні цивільні суди, ні прокуратура". Правда, при виголошенні вироку у Ростові Північно-Кавказький суд їхнього українського громадянства не заперечував. Проте зазначена заява омбудсмена Росії – це перша однозначно і публічно сформульована позиція офіційної російської структури з цього приводу.

Сидоркіна нагадала, що адвокати Сенцова і Кольченка відправляли документи щодо їхньої екстрадиції в Мін'юст України, звідки отримали офіційну відповідь, що всі необхідні документи зібрані і відправлені до Мін'юсту Росії. Рішення з приводу відбування покарання в Україні може бути прийняте згідно з відповідною Конвенцією між Україною і Росією.

Нагадаємо, як ідеться у доповіді уповноваженого з прав людини на Росії, була "усунена правова невизначеність" і офіційно визнано українське громадянство політв'язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка

Російська влада обвинуватила Сенцова і Кольченка в причетності до терактів у Криму. За сфабрикованим обвинуваченням Сенцова засудили до 20 років ув'язнення, Кольченка - до 10 років у колонії суворого режиму. Російська правозахисна організація "Меморіал" оголосила Сенцова, Кольченка, а також затриманого разом з ними Геннадія Афанасьєва політв'язнями.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя