4 головні причини, чому ми гладшаємо

Безліч людей страждає від надмірної ваги або ожиріння. Що викликає появу зайвих кілограмів?

4 головні причини, чому ми гладшаємо…

1. Неправильне харчування

На відміну від жителів «правильних» (в даному контексті) країн, наприклад, Японії або Середземномор'я, у наших співвітчизників раціон незбалансований і занадто жирний. І на додачу - протягом дня неправильні перекуси: що під руку попадеться, то в рот і кидаємо. Тим часом правильний розподіл їжі має бути таким:

білки - 15-20%
жири - 25-30%
вуглеводи - 60-50%

Тобто, якщо поділити ваш щоденний «поживний набір» (сніданок, обід, вечеря і перекуси між ними), то більше половини має припадати на зернові, бобові, каші та іншу їжу, багату вуглеводами. Третина - це рослинне масло і жири (у тому числі в м'ясі). А решта - білкова їжа: яйця, молочні і кисломолочні продукти.

Причому вуглеводи треба намагатися з'їдати в першу половину дня, щоб все встигло перетравитися до ночі.

Ще один нюанс - побільше клітковини, що сприяє травленню, і поменше глютену, який визиває у багатьох алергічні реакції і проблеми з травленням. Глютен міститься в насінні злакових: пшениці, жита, вівса.

2. Безперервні дієти

Що й казати, грішимо ми цим. То сідаємо на дієти, то кидаємо. Медики вже дали назву такій поведінці - «синдром маятника». Причому найшкідливішими дієтами вважаються короткочасні, які обіцяють втрату ваги за найкоротший термін, наприклад, мінус 5 кілограмів за тиждень. Насправді, якщо кілограми і йдуть, то це не жир, а рідина. Через пару днів все повернеться назад і навіть додасться.

Правильна дієта передбачає дотримання декількох принципів: раціональне харчування, фізичне навантаження і прийом спеціальних препаратів (вітаміни, мікроелементи). Тільки поєднання цих трьох пунктів допоможе досягти бажаного результату. А сподіватися схуднути тільки на одних таблетках нерозумно і нерідко шкідливо для організму.

3. Гени


Вчені з Кембріджа знайшли ген, який послаблює здатність клітин виробляти глюкозу та жирні кислоти і таким чином уповільнює метаболізм. Люди, що володіють особливими генами, схильні до повноти. Ну, і навпаки. Тому нерідко починати худнути потрібно не з дієти, а з лікування проблеми на генетичному рівні.

Отже огрядні люди, які скаржаться на повільний обмін речовин, мають рацію.

І, звичайно, спадковість - досить вагомий фактор у розвитку ожиріння і набору зайвої ваги. Однак це зовсім не означає, що потрібно опускати руки і товстіти далі. Головне - знайти кваліфікованого лікаря, який вивчить ваш генний «родовід», а потім підбере відповідний вашій проблемі комплекс, який включає правильне харчування, фізичне навантаження і т.д.

4. Звичка

Виявляється, звичку переїдати людина набуває ще під час внутрішньоутробного розвитку. Вчені медичного факультету Кембріджа під час дослідження на щурах вивчили, як харчування самки під час вагітності позначається надалі на харчових звичках дітей. Виявилося, що якщо майбутня мама харчується неправильно і недостатньо, то згодом у потомства буде малорухливий спосіб життя і схильність до переїдання.

Тому важливо, щоб у людини, яка вирішила схуднути, були правильні звички. Для цього часто потрібно сила волі і стимул. Наприклад, для когось стимулом може стати бажання повернути коханого. А хтось зрозумів, що, набираючи кілограми, він втрачає здоров'я, повідомляє ДеПо з посиланням на kp.ru.

Раніше ДеПо розвіяв 5 міфів про хірургічне лікування ожиріння.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme