Секрети "смачної" фуд-фотографії. Як зробити фото їжі, які пробуджують апетит?

Напевно ви не раз бачили в рекламі або в меню ресторанів такі фото їжі, що слинки самі починають капати. І хочеться замовити відразу перше, друге і десерт! Але чомусь, коли жадане блюдо приносять, то виявляється, що не так вже все пишно, соковито і красиво...

Секрети "смачної" фуд-фотографії. Як зро…

Чому так виходить? І як самому "смачно" фотографувати свої кулінарні шедеври? У цій статті ми розкриємо хитрощі фуд-фотографії, а якщо ви тільки починаєте свій шлях у фотографії - рекомендуємо скачати наш безкоштовний гайд "10 порад фотографу-початківцю".

Уже всі навколо знають, що спритні рекламщики зазвичай вдаються до хитрощів аби зробити страви на фото більш апетитними. Не агітуємо нікого робити так само, але розповісти про ці хитрощі ми просто зобов'язані. А потім, звичайно ж, дамо парочку корисних порад про те, як красиво фотографувати їжу без обману!

Отже, розкриваємо секрети постановочних фотографій їжі: ⠀

  • Дорогий алкоголь нерідко замінюють підфарбованою водою або чаєм. А замість льоду в напої часто додають пластикові кубики. Але тут все логічно - зйомка може тривати кілька годин і лід точно встигне розтанути.

  • Пишну піну на пиві або газованій воді створюють, додавши в стакан з напоєм дрібку солі. До речі, якщо будете пробувати це вдома - будьте готові до непередбачуваних наслідків.

  • М'ясні страви на фото часто перетримують заради красивої скоринки. Таке м'ясо швидше за все буде сухим на смак, але хто здогадається про це дивлячись на апетитну картинку? Хоча це далеко не найгірший варіант, адже імітацію скоринки іноді роблять за допомогою... гуаші!

  • При зйомці супів в тарілку підкладають "підставки", щоб деякі інгредієнти ніби плавали на поверхні.

  • А ось шари в їжі - наприклад в бургерах, взагалі фіксують усіма підручними матеріалами. У хід йде і пінний двосторонній скотч, щоб додати страві об'єму. А також зубочистки і навіть суперклей!

Звучить жахливо, але, погодьтеся, виглядає ефектно. Та давайте на цьому закінчимо з "шкідливими порадами" і перейдемо до реальних порад з фуд-фотографії.

Світло

Для зйомки їжі найкраще підійде контрове освітлення, світло повинне падати збоку або ззаду. І пам'ятайте, що світле фото викликає більше апетиту, ніж темне.

Колір

Дуже важлива правильне калібрування монітора, щоб кольори продуктів після обробки залишалися реалістичними.

Ракурс

Уважно ставтеся до ракурсу зйомки. Вибирайте такий ракурс, який допоможе підкреслити головне в блюді. Наприклад, багатошарові і високі об'єкти (тістечка, бургери) краще знімати збоку. А супи, салати та боули будуть краще виглядати зверху.

Композиція

Експериментуйте з навколишніми предметами. Все, що ви знайдете на кухні або на столику в кафе, може стати реквізитом для зйомки. Наприклад, кухонний рушник або обробна дошка можуть послугувати фоном, свіжі овочі і фрукти додадуть кадру кольору і соковитості, а спеції допоможуть створити творчий безлад.

Деталі

Але не переборщіть з деталями і пам'ятайте, що ідеальною їжа бути не може. Ми за натуральність на фото!

Фон

Фон не повинен перетягувати на себе увагу, тому варто уникати зайвих акцентів в задньому плані.

Атмосфера

Ще один нюанс - при зйомці меню закладу потрібно візуально передати не тільки смак їжі, а й атмосферу. Тому, там де це доречно, можна також вписувати в кадр елементи інтер'єру.

Людина

Не ховайте сліди людини на фото! Часи безликих фотографій давно пройшли. Тому цілком доречно буде залишити в кадрі руки людини або навіть сфотографувати надкушену їжу.

Блиск

Зробити продукти на фото свіжішими і більш соковитими допоможе рослинне масло. Варто просто змастити або збризнути маслом овочі, м'ясо чи випічку і вони будуть виглядати свіжіше.

Але пам'ятайте, що посуд повинен залишатися чистим. Тому змащену маслом їжу доведеться перекладати в чисті тарілки.

Це лише кілька практичних порад, які допоможуть вам передати "смак" своїх творінь на знімку. Але пам'ятайте, що фуд-фотограф обов'язково повинен використовувати знання в композиції і вміти працювати з освітленням.
Звучить надто складно для простого фото їжі? Але в тому то й річ, що тоді фотографії виходять зовсім непростими! А якщо і ви хочете робити фотографії, що запам’ятовуються, пропонуємо почати з нашого безкоштовного гайду "10 порад фотографу-початківцю", завантажити який можна за посиланням.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme