У Раду на голосування щодо "мовного закону" завітав Філарет

До Верховної Ради України напередодні голосування за "мовний закон" завітав патріарх Філарет

 

Про це повідомляє Depo.ua.

Так, за кілька хвилин до голосування народних депутатів, спікер Ради Андрій Парубій оголосив про прибуття Філарета. 

"Вітаємо в залі найсвятішого патріарха Філарета", - наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада завершує розгляд поправок до законопроекту №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

24 квітня Рада розглянула 99% правок до "мовного закону".

Голова Верховної Ради Андрій Парубій хоче, аби "мовний закон" підписав саме чинний президент Петро Порошенко.

Довідка: 4 жовтня Верховна Рада схвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

19 грудня комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендував Верховній Раді ухвалити "мовний закон" у другому читанні.

Водночас в Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

28 лютого Рада розпочала розгляд "мовного закону" у другому читанні.

11 квітня спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що у тиждень завершення розгляду правок та голосування за "мовний закон" не буде підписувати відпустки народним депутатам.

Згідно з пояснювальною запискою, схвалення законопроекту №5670-д сприятиме злагоді у суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації та розвиткові української нації.

Зазначається, що він спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя, проте його дія не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.

"Мовний" законопроект передбачає також створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook