Парубій хоче, аби мовний закон підписав саме Порошенко

Голова Верховної ради Андрій Парубій вважає за краще, аби закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" підписав чинний президент Петро Порошенко

Про це він заявив під час брифінгу, передає Depo.ua.

Так, Парубій нагадав присутнім, що під час впровадження законодавчих ініціатив ключовою є позиція Верховної Ради України, і "у великій мірі інституція президента не має безпосереднього впливу".

"Інститут президента має право законодавчої ініціативи, має право вето. Правом вето, звісно, будь-хто із президентів міг би скористатися. Але я переконаний, що закон про мову буде підписаний насьогодні діючим президентом Петром Порошенком. І для мене це буде важливо, бо я точно знаю, яку позицію має Петро Порошенко. Я точно знаю, що він цей закон підтримує", - наголосив він.

Спікер зауважив, що важливо, аби саме Порошенко підписав цей закон.

"І для мене буде важливо, щоби власне Порошенко підписав, оскільки я не можу напевно знати, яку позицію займе новообраний президент. Але він буде реалізовувати свої повноваження вже після проведення інавгурації, і підрахунку голосів після другого туру", - пояснив Парубій.

"Я впевнений, що цей закон, закон про мову, вступить в дію і буде підписаний спочатку мною, як головою Верховної Ради України, а потім діючим президентом Петром Порошенком", - підсумував він.

Нагадаємо, Верховна Рада повинна розглянути ще близько 300 поправок до мовного закону і у четвер, 25 квітня, ймовірно голосуватиме за його ухвалення.

Довідка: 4 жовтня Верховна Рада схвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

19 грудня комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендував Верховній Раді ухвалити "мовний закон" у другому читанні.

Водночас в Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

 

28 лютого Рада розпочала розгляд "мовного закону". у другому читанні.

11 квітня спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що у тиждень завершення розгляду правок та голосування за мовний закон не буде підписувати відпустки народним депутатам.

Згідно з пояснювальною запискою, схвалення законопроекту №5670-д сприятиме злагоді у суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації та розвиткові української нації.

Зазначається, що він спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя, проте його дія не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.

"Мовний" законопроект передбачає також створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme