Влада

Ярема поскаржився, що його хочуть звільнити через особисті образи

Народні депутати, які представляють два комітети на чолі з Єгором Соболєвим та Андрієм Кожем'якіним, ініціювали відставку генерального прокурора України Віталія Яреми через «обурення, викликаного листуванням між ГПУ і Верховною Радою»

16 січня 2015, 12:54

Ярема поскаржився, що його хочуть звільнити через особисті образи

фото: Униан

Про це на брифінгу заявив генеральний прокурор України Віталій Ярема, передає кореспондент depo.ua.

Він нагадав, що в середині грудня представники силових структур, зокрема він сам, звітували перед парламентом про проведення розслідувань з особливо резонансних справах та загальної діяльності правоохоронних органів.

«Після нашого двогодинного звіту... було підготовлено спільне рішення двох комітетів ВР, в якому вони написали наступне: « Здійснити перерозподіл розслідувань кримінальних проваджень між слідчими апаратами правоохоронних органів; створити єдину слідчу групу з розслідування діяльності організованої злочинності; організувати системну роботу і встановити свідків у вказаних злочинів; до 30 числа кожного наступного місяця генеральному прокурору давати інформацію про хід розслідування цих справ». Все це - факти втручання у слідство, про що йдеться у законі «Про прокуратуру», - зазначив Ярема.

За його словами, він підготував лист на ім'я голови ВР, де з посиланням на Конституцію України та відповідні закони, попросив провести відповідну роботу з народними депутатами для того, щоб вони дотримувалися своїх повноважень.

«Це викликало обурення у народних депутатів, які входять в ці два комітети (Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Комітет з питань запобігання та протидії корупції). В результаті позавчора, 14 січня, було організовано моє заслуховування. На нього пішов мій перший зам, який поінформував депутатів про стан справ. І вчора виникло питання про відставку генерального прокурора України», - зазначив він.

«Відразу скажу, що я цього не боюся. Я знаю, що знаходжуся на цій посаді тимчасово і те, що я намагаюся виконувати чесно свої службові обов'язки», - підкреслив Ярема, нагадавши, що для відставки генпрокурора потрібно 226 голосів. «Тому я готовий йти у Верховну Раду звітувати про роботу, яку проводить Генпрокуратура та відповісти на всі питання депутатів, і я погоджуся з будь-яким рішенням», - сказав Ярема.

Як повідомляв depo.ua, Комітет ВР з питань боротьби з корупцією та Комітет з питань запобігання та протидії корупції почали збір підписів під постановою про висловлення недовіри Яремі.

 

 

Loading...
Loading...