Ярема поскаржився, що його хочуть звільнити через особисті образи

Народні депутати, які представляють два комітети на чолі з Єгором Соболєвим та Андрієм Кожем'якіним, ініціювали відставку генерального прокурора України Віталія Яреми через «обурення, викликаного листуванням між ГПУ і Верховною Радою»
Depo.Влада
16 січня 2015 12:54
ФОТО: depo.ua
Ярема поскаржився, що його хочуть звільнити через особисті образи
Ярема поскаржився, що його хочуть звільнити через особисті образи

Про це на брифінгу заявив генеральний прокурор України Віталій Ярема, передає кореспондент depo.ua.

Він нагадав, що в середині грудня представники силових структур, зокрема він сам, звітували перед парламентом про проведення розслідувань з особливо резонансних справах та загальної діяльності правоохоронних органів.

«Після нашого двогодинного звіту... було підготовлено спільне рішення двох комітетів ВР, в якому вони написали наступне: « Здійснити перерозподіл розслідувань кримінальних проваджень між слідчими апаратами правоохоронних органів; створити єдину слідчу групу з розслідування діяльності організованої злочинності; організувати системну роботу і встановити свідків у вказаних злочинів; до 30 числа кожного наступного місяця генеральному прокурору давати інформацію про хід розслідування цих справ». Все це - факти втручання у слідство, про що йдеться у законі «Про прокуратуру», - зазначив Ярема.

За його словами, він підготував лист на ім'я голови ВР, де з посиланням на Конституцію України та відповідні закони, попросив провести відповідну роботу з народними депутатами для того, щоб вони дотримувалися своїх повноважень.

«Це викликало обурення у народних депутатів, які входять в ці два комітети (Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Комітет з питань запобігання та протидії корупції). В результаті позавчора, 14 січня, було організовано моє заслуховування. На нього пішов мій перший зам, який поінформував депутатів про стан справ. І вчора виникло питання про відставку генерального прокурора України», - зазначив він.

«Відразу скажу, що я цього не боюся. Я знаю, що знаходжуся на цій посаді тимчасово і те, що я намагаюся виконувати чесно свої службові обов'язки», - підкреслив Ярема, нагадавши, що для відставки генпрокурора потрібно 226 голосів. «Тому я готовий йти у Верховну Раду звітувати про роботу, яку проводить Генпрокуратура та відповісти на всі питання депутатів, і я погоджуся з будь-яким рішенням», - сказав Ярема.

Як повідомляв depo.ua, Комітет ВР з питань боротьби з корупцією та Комітет з питань запобігання та протидії корупції почали збір підписів під постановою про висловлення недовіри Яремі.