План Березюка-Сироїд: Згинуть "ДНР" та "ЛНР", як роса на сонці

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд готова знову рятувати Україну. Тепер від "плану Мореля"

Журналіст відділу «Світ»
План Березюка-Сироїд: Згинуть "ДНР" та "…

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд готова знову рятувати Україну. На цей раз, від підступного плану Мореля, на який от-от, буквально за кілька годин, може погодитись необачний президент Петро Порошенко.

Про це вона поки тільки написала в Фейсбуці - хоча, немає сумніву, що подібний пост невдовзі спливе і в нешироку українську медіа-ріку.

На думку політика, "план Мореля, так само, як і "безальтернативний Мінськ", як і "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" - це тотальний розкол України із перспективою подальшого поглинання всієї України "окремими районами Донецької та Луганської областей".

"Таким чином, у середині України намагаються створити альтернативне державне утворення, кероване окупантом", - вважає Оксана Сироїд.

Можна, звичайно, поговорити про те, що критикуючи світ за відсутність інтересу до України та забуття російської агресії на Генасамблеї ООН Оксана Сироїд говорить не зовсім правду - але все це, певно, не так важливо. Перейдемо до суті.

Щодо утворення, до певної міри кимсь звідкись керованого - тут, Сироїд, звичайно, має рацію. Ну і критика "плану Мореля" (який, насправді, є планом Карасіна-Нуланд) - теж цілком має право на існування. Особливо в світлі того, що український президент, як писало depo.ua, поки не надто готовий до аргументованого торгу стосовно умов проведення виборів на Донбасі.

План Березюка-Сироїд: Згинуть "ДНР та "ЛНР", як роса на сонці - фото 1

Але в процесі читання чергового опусу на тему "всепропало" - виникає одне закономірне питання. Його авторка - віце-спікер українського парламенту. Її політична сила - частина провладної коаліції. Якщо створений американською, російською та французькою дипломатією план настільки поганий, що може зжерти наш суверенітет, то чому парламентська сила вирішила поговорити про це за кілька годин до зустрічі, де буде вирішуватись доля цього плану?

Друге, не менш цікаве питання - це чому авторка, яка явно сумнівається в здатності українського президента виторгувати в Парижі достойні умови "замирення на Донбасі" - і при тому сама є політиком достатньо високого рангу, не висуває жодної адекватної і вербалізованої альтернативи "зраді"? Не кажучи про те, що, перебуваючи у Вашингтоні з візитом, не лобіює таку альтернативу у вельми доречному для того місці?

Щодо того, що пропонує "Самопоміч" у справі вирішення питання з Донбасом, показовою є хіба що "позиція" лідера фракції "Самопомочі" у Верховній Раді Олега Березюка.

"Може досить "робити вигляд" і краще назвати речі своїми іменами: це (Донбас- ред.) - окупована територія, ми її ізолюємо воєнним, економічним, політичним способами, щоб вона нас не руйнувала, і будуємо країну, бо ми її не зможемо зараз звільнити. А нам пропонують там вибори проводити", - обурюється він.

План Березюка-Сироїд: Згинуть "ДНР та "ЛНР", як роса на сонці - фото 2

На думку Березюка, легітимізація окупованих територій шляхом виборів приведе б до остаточної руйнації політичної системи України.

Таким чином, позиція "Самопомочі", представниця якої обурюється неприйнятними для України умовами плану Мореля, стосовно Донбасу виглядає наступним чином: давайте влаштуємо Донбасу повну блокаду, відмовимося від плану Мореля і Мінських домовленостей, сядемо - хто в крісло у парламенті, хто на табуретку в порожній кухні - і зачекаємо. Зачекаємо на той момент, коли всі (чи, принаймні, більшість) мешканців Донбасу нас полюблять - і прийдуть проситись назад в Україну.

План, звичайно, чудовий. Він добре корелює з рядками українського гімну - там де про "згинуть воріженьки". Він не передбачає відповідальності - ні за спробу силового повернення Донбасу, ні за спробу його реінтеграції за допомогою економічного та культурного впливу, ні за референдум про можливу відмову України від цих територій. Єдина проблема - він не має зовсім нічого спільного ні з політичною реальністю, ні з довготривалою стратегією.

Подібні "плани" - це або особиста думка роздратованого індивіда, який не робить жодних зусиль, щоб оцінити ситуацію, або примітивне бажання сподобатись виборцям. Біда тільки в тому, що країна, яка тільки критикує чужі плани, але не генерує своїх, рано чи пізно буде "нагнута" під сконструйовану ззовні реальність. І писатиме про це обурені пости в "Фейсбуці".

Фото УНІАН

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme